Вірні ознаки того, що ви доживете до ста років

Поради щодо способу життя, які ми можемо взяти з досліджень груп довгожителів

Спорт, спосіб життя, звички, довголіття, здоров'я, вік, старість
115-річна Етель Катерхем отримала титул найстарішої живої людини.

115-річна мешканка графства Суррей на ім'я Етель Катерхем офіційно отримала титул найстарішої живої людини. Багато хто, хто читає цю новину, може задатися питанням, у чому її секрет. Отже, існують деякі поради щодо способу життя, які ми можемо взяти з досліджень груп довгожителів, здатні допомогти збільшити наші шанси на триваліше життя, пише ScienceAlert.

Фізична активність

Дослідження показують, що люди, які щодня більш фізично активні, як правило, живуть довше та здоровіше. Дослідження показують, що малорухливий спосіб життя пов'язаний з підвищеним ризиком передчасної смерті з будь-якої причини. Одне дослідження показало, що перехід до приблизно 75 хвилин швидкої ходьби на тиждень збільшує тривалість життя приблизно на два роки.

Якщо ви хочете жити довше - уникатйте тривалого сидіння, якщо це можливо. Кожні 30 хвилин вставайте, у громадському транспорті стійте, якщо багато сидите на роботі. Ходіть за будь-якої нагоди, виконуйте помірні фізичні вправи - дес по півгодини на день. Це збереже ваше здоров'я!

Їжте овочі

Нещодавнє дослідження, в якому спостерігали близько 100 тисяч осіб протягом 30 років, показало, що люди, які дожили до 70 років у хорошому стані здоров'я - тобто не мали хронічних захворювань, зазвичай їли більше фруктів, овочів, цільнозернових продуктів, горіхів та бобових, і менше трансжирів, червоного або обробленого м'яса, смаженої їжі та солодкої їжі.

Важливо, що це дослідження не говорить, що ви повинні бути веганом або ніколи не їсти червоне м'ясо - воно лише визначає тенденції в дієтах, пов'язаних зі здоровим старінням. Отже, вживання великої кількості овочів - це ще один крок до довшого та здоровішого життя. 

Коли і скільки ви їсте, також може відігравати певну роль у старінні. Дотримання дієти голодування протягом трьох тижнів може спричинити подібні позитивні метаболічні зрушення в людей. 

Висипайтеся 

Регулярний, якісний сон також важливий для здоров'я протягом усього життя та загального довголіття. У дослідженні, проведеному за участю близько півмільйона людей, нерегулярні режими сну були пов'язані з 50% вищим ризиком ранньої смерті.

Працівники, які працювали позмінно, мали вищий ризик інсультів, а медсестри, які працювали позмінно протягом десятиліть, були менш здоровими та раніше помирали після виходу на пенсію.

При цьому, скільки сну вам потрібно і коли вам слід лягати спати - дуже індивідуально. Проте дорослим рекомендується спати від 7 до 9 годин.

Стрес - руйнує

Стрес на молекулярному та клітинному рівнях збільшує запалення. Всього восьми тижнів регулярних занять йогою достатньо для покращення психологічної стійкості у людей похилого віку.

Можливо, це пов'язано з впливом соціальних зв'язків. Ті, хто живе більш соціально активним життям, також, як правило, живуть довше. Фактично, люди старше 65 років, які щодня соціально активні, втричі частіше живуть на п'ять років довше порівняно з тими, хто майже ніколи не займається соціальною діяльністю.

Роль генетики

Довголіття на 20-40% пов'язане з генетикою. Деякі дослідження показують, що природні мутації в генах, пов'язані з довголіттям, частіше зустрічаються у довгожителів. 

Але хороша генетика - це ще не все. Хоча Етель Катерхем дожила до вражаючого віку 115 років, а одна з її сестер прожила 104 роки, дві доньки Катерхем померли раніше за неї у віці 71 та 83 років.

Тим не менш, якщо ви хочете максимізувати свої шанси прожити довше та залишатися якомога здоровішими, прагніть бути більш фізично активними щодня, правильно харчуватися, добре висипатися та підтримуйте низький рівень стресу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube