Національна поліція України — це не лише про забезпечення правопорядку, це про безпосередню участь у відсічі збройної агресії РФ
Укрпошта випустила поштовий набір на честь 10-річчя Національної поліції України. 4 липня, в День Національної поліції, марки, конверти та листівки можна купити в інтернет-магазині Укрпошти.
“Національна поліція України — це не лише про забезпечення правопорядку, це про безпосередню участь у відсічі збройної агресії РФ. Поліцейські евакуюють людей під обстрілами, рятують дітей, документують та ефективно розкривають злочини, протидіють ворогу в тилу. В умовах повномасштабної війни Нацполіція не лише зберегла безпекову стабільність у країні, а й трансформувалася у багатофункціональний механізм: від евакуації цивільних до участі в бойових операціях та аеромедичній евакуації поранених. Поліцейські різних підрозділів з перших днів війни беруть участь у відсічі збройної агресії рф, зокрема у складі спецпідрозділів «Лють», «КОРД», «Хижак», стрілецьких батальйонів. Нині кожен п’ятий поліцейський залучений до оборони держави”, - повідомляє Укрпошта.
Щороку 4 липня в Україні відзначають професійне свято – День Національної поліції. Воно було започатковане у 2015 році згідно указа 5-го президента країни Петра Порошенка. Але спочатку у якості дня святкування було обрано 4 серпня, тільки через три роки дату змінили на 4 липня. Вона присвячена дню, коли нові патрульні вперше присягнули на вірність українському народу.
Цей день є нагодою висловити вдячність всім працівникам Національної поліції за їхню службу і відданість, особливо в умовах війни. Свято також покликане зміцнити довіру суспільства до поліції і підкреслювати важливу роль правоохоронців у забезпеченні правопорядку, протидії злочинності, а також забезпеченні прав та свобод громадян. Саме працівники Нацполіції приходять на допомогу у критичні моменти, коли є загроза для життя та здоров'я людини.
Варто зазначити, що до 2014 року правоохоронні структури України керувалися законодавством, встановленим ще в СРСР. Все тому, що зміни у цій сфері були не вигідні владі. Але трагічні події на Майдані 2013-2014 років зрушили з місця цю систему і відкрили двері до змін. Саме після Революції Гідності реформування правоохоронних органів постало для уряду України як невідкладне завдання. успішний досвід запозичили у грузинської системи і вже за рік відбулась перша церемонія присяги на вірність державі співробітників новоствореної поліції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.