Президентських привітань на Новий рік не буде - Клопотенко анонсував важливі зміни

Євген Клопотенко розповів, як змінюються традиції та пояснив, чому суп і зупа не правильні слова

Євген Клопотенко, олів'є
Клопотенко передбачив, скільки ще буде жити олів'є.

Відомий кухар Євген Клопотенко вважає, що в нашій країні Різдво вже стає важливішим святом, ніж Новий рік, тому телевізійні промови президента поступово зникнуть. Про це він розповів в інтерв’ю Лесі Вакалюк на YouTube-каналі SLAWA LIFE. Також він готовий десятиліттями привчати людей до українських слів у меню, але не готовий різко все ламати, щоб не втрачати клієнтів.

Клопотенко пояснив, чому не правильно міняти слово суп на зупу. В українській мові є інша назва цієї страви. Але люди бояться не тільки нових невідомих назв, а і добре відомих. Просто вони не завжди правильно розуміють значення.

“Яка зупа, що ви таке говорите? І хто сказав, що суп? Суп - це французське слово. А зупа - німецьке. Я вважаю, що і суп, і зупа це не правильно. Правильно - юшка.

Борщ це що таке? Це не зупа, а саме борщ. А юшка з грибами насправді може бути з усім. Є риб'яча юшка, а є з цвітної капусти. Це просто овочевий відвар. Кожен має вирішувати для себе, чи хоче він це змінювати. В Києві мають вирішувати, чи змінювати конфєту на цукерку, а на заході зупу, слоїк та росіл”, - каже Євген Клопотенко.

Борщ від Клопотенко їдять вже всі іноземні гості України
Борщ від Клопотенко їдять вже всі іноземні гості України.

Якщо деякі страви називати правильними українськими словами, то вони можуть відлякати відвідувачів ресторанів. Тому українізація має бути лагідною, щоб вона не нашкодила бізнесу. На думку Євгена не правильно писати в меню назву, а потім переклад, або пояснення у дужках.

“Якщо ви хочете спілкуватися українською мовою, то давайте саме нею. Але в меню мого ресторану написано - суп, бо якщо я напишу юшка, то всі подумають, що грибна. Якщо я напишу товчанка замість пюре, то хто її купить? Знов-таки, ми кажемо соус, хоча це підлива. Якщо я напишу товчанка, а у дужках пюре, то так працювати це не буде.

Це величезна кількість нормативних слів, які ми тестуємо. Дивимося, як люди реагують, а потім віддаємо в “Полтаву” та інші заклади. Це займає рік-півтора. Між українцями суперечки будуть завжди, тому зупа чи суп будуть ще років 40”, - вважає кухар.

Люди не бояться слів - дубайський шоколад

Одна з найпопулярніших страв радянського столу, це салат “Олів’є”. Майже жоден новорічний стіл не обходився без нього. Це спадок від радянської епохи выд котрого не обов’язково відмовлятися. Але важливо розуміти, на думку Клопотенко, звідки вона до нас прийшла. І боротися з нею не варто, років за 40 цей салат з наших столів зникне.

Олів’є зникне з меню українців років через 40. тобто через два покоління. Коли розпався Радянський Союз це відбулося документально, але не в головах людей. Тим, кому зараз 30 мають у голові спадок СРСР, бо всі ці їжі вони точно їли. А от ті, кому зараз 15 мають можливість їсти базилік, або чули про нього. Вони вже не бояться слів - дубайський шоколад. Це покоління може обирати і вже формує нові смакові звички”, - впевнений Євген.Публикация от Yevhen Klopotenko (@klopotenko)

Щоб змінити ментальність українців важливо відірвати людей від старих радянських традицій та запропонувати їм нові, як відбулося з перенесенням дати Різдва. Новий рік, на думку Клопотенко, почав відходити на другий план. Навіть святкові концерти почали знімати під Різдво, а не Новий рік.

“Я на минулий Новий рік приготував собі чотири страви, купив собі LEGO і два дні збирав його, не виходячи на вулицю. Це супер важлива модель те, що ми з великою частиною світу почали святкувати Різдво перед Новим роком. І це змінює вайб бо всі починають щось робити під Різдво і воно стає головним святом.

Раніше першим був Новий рік, тому Різдво було чимось таким. Держава відігнала нас від календаря, від традицій. Так і надалі потрібно робити. Думаю, що скоро і всі ці новорічні промови потихеньку зникнуть”, - вважає Клопотенко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube