Дослідження показують, що секрет довголіття міститься в нашому раціоні
Щоб зберегти внутрішні органи в здоровому стані, недостатньо займатися спортом, відмовитися від шкідливих звичок і мінімізувати стрес. Перше, що нам потрібно зробити для свого організму - стежити за тим, що ми їмо.
Про те, які продукти допоможуть зберегти здоров’я органів людського організму, читайте у матеріалі Інформатора.
Жирні сорти риби (лосось, тунець тощо) - корисні для мозку завдяки високому вмісту омега-3 жирів і до того ж якісним білкам зі вмістом цінних амінокислот, які важливі для утворення нейромедіаторів.
Волоські горіхи - покращують роботу мозку, а також позитивно впливають на настрій. В цій групі продуктів міститься багато омега-3 жирів, вітаміни групи В і амінокислоти. Краще обирати сушені (не смажені) горіхи та насіння, вони зберігають максимум вітамінів.
Чорниця та ожина - відмінне джерело антиоксидантів та поліфенолів. Щодня варто споживати хоча б 50-100 г ягід. Мова йде саме про ягоди, а не перероблені продукти з них (варення, джеми, компоти не підходять). Також в ягодах міститься глюкоза у правильній формі, яка завдяки присутності клітковини поступово всмоктується і дає енергію мозку. Тому фактично — це кращі продукти, які стимулюють роботу мозку, ніж, наприклад, звичайні солодощі.
Томати - містять багато клітковини, калію, вітаміну С, фолієвої кислоти, які корисні для серця. Калій не тільки допомагає запобігти серцевим захворюванням, але і корисний для м'язів і кісток, а також допомагає запобігти утворенню каменів в нирках. У помідорах також є лікопен – натуральний рослинний пігмент з потужними антиоксидантними властивостями. Він допомагає знизити ризик серцевих захворювань та інсульту, а також підвищує "хороший" холестерин.
Часник - за статистичними даними містить понад 70 мікроелементів, які благотворно впливають на серце. Часник, крім іншого, є чудовим засобом при артеріальному тиску. Покращує кровообіг і є продуктом корисним для судин.
Банани - завдяки тому, що в їх складі багато калію, необхідного для підтримки серцевого м'яза в тонусі.
Броколі - продукт, насичений антиоксидантами. Ці зелені овочі дуже корисні для людей, які страждають від хронічної обструктивної хвороби легенів.
Волоський горіх - жирні кислоти Омега – 3 забезпечують захист від астми та інших респіраторних проблем. Волоські горіхи-багате джерело цих нутрієнтів, і всього одна пригорща в день зміцнює здоров’я легенів.
Яблуко - багате джерело вітамінів С, Е і бета-каротину. Найважливіші нутрієнти для здоров’я легенів.
Оливкова олія - багате, а головне універсальне джерело вітаміну Є. Оливкову олію можна використовувати не тільки всередину, але і зовнішньо у вигляді масок, як компонент домашніх кремів.
Листова зелень - багата клітковиною, яка відмінно очищає стінки кишківника, бореться із застоєм їжі, що позначається на стані шкіри. До того ж у зелені міститься незліченна кількість вітамінів, мінералів, мікроелементів, які допомагають у боротьбі із запаленнями. Додавайте зелень у салати, наповнюйте нею тарілки за сніданком або вечерею і незабаром ви відчуєте різницю!
Зелений чай - багатий кверцетином, рослинним флавоноїдом, який виявляє антиоксидантні, протизапальні та протипухлинні властивості. Дослідження 2022 року в Molecules показує, що кверцетин може знищувати клітини, що старіють — клітини, які припинили ділитися, — що сприяє уповільненню процесів старіння. Кверцетин активує ген SIRT1, важливий фактор довголіття та обмеження калорій, покращуючи здатність організму відновлювати ДНК і потенційно уповільнюючи процес старіння.
Яйця - це багате джерело білка та біотину. Оскільки білок є основним будівельним складником для волосяних фолікулів, то за його нестачі волосся починає випадати. Біотин необхідний для синтезу білка, який називається кератином. Часто люди, які хочуть пришвидшити ріст волосся, купують біотинові добавки.
Шпинат - містить фолієву кислоту, залізо, вітаміни А та С — усе це теж важливо для росту волосся. Окрім цього шпинат є чудовим рослинним джерелом заліза. Саме воно допомагає червоним кров’яним тільцям переносити кисень в органи, стимулювати метаболізм, сприяти росту та відновленню.
Жирна морська риба - Омега-3 й Омега-6 жирні кислоти зменшують втрату волосся та збільшують його густоту. Відтак, включайте у свій раціон жирну морську рибу: лосось, оселедець, скумбрію тощо.
Йогурт - містить живі бактерії, які допомагають покращити здоров'я кишечника, збільшуючи кількість корисних мікроорганізмів. Завжди шукайте йогурт із написом "живі та активні культури", оскільки вони корисні для ваших кишкових бактерій. Ці живі культури є пробіотиками, які сприяють збільшенню корисних бактерій.
Квашена капуста – це ферментований продукт, що допомагає покращити здоров’я вашого кишечника. Ферментована їжа корисна для здоров’я, наприклад, вона постачає корисні бактерії до кишечника. Квашена капуста зменшує тяжкість симптомів у тих, хто страждає від синдрому подразненого кишечника.
Спаржа - має низку переваг для здоров’я кишечника та травлення. Вона містить унікальний вуглевод під назвою інулін. Інулін діє як пребіотик, який може сприяти росту корисних бактерій у кишечнику. Ці корисні бактерії покращують загальний стан кишечника, допомагають травленню та підтримують імунну систему. Спаржа також є хорошим джерелом клітковини, яка регулює дефекацію та запобігає запорам.
Овес – один з найбільш корисних злаків, які ми можемо включити в свою дієту. Він дуже поживний і дає організму енергію. У ньому містяться протеїни, вуглеводи, багато вітамінів, мінералів і біологічно значущих елементів. У німців є такі прислів’я, що відносяться до вівса: “овес робить чоловіків залізними” і “овес додасть тобі прискорення”.
Шпинат - допомагає зміцнити м’язи. Це відбувається завдяки іонам кальцію, які організм отримує в результаті перетравлення шпинату. Кальцій – електроліт, що грає важливу роль в м’язових скороченнях. У шпинаті також багато нітратів, які сприяють виробленню протеїнів, які зміцнюють м’язи і підвищують їх тонус.
Банани - у бананах міститься калій – мінерал, необхідний для генерації і передачі нервових імпульсів в м’язах. Напевно, всі бачили, як спортсмени підкріплюються бананами в хвилини відпочинку. Це не тільки дозволяє їм миттєво відновити енергію, але і сприяє зміцненню м’язів. У бананах є також магній, фолієва кислота і клітковина. Вони допомагають організму зміцнювати імунітет і виробляти червоні кров’яні тільця.
Грецький йогурт - він містить мало цукру та багато білка, тому він корисний для здоров'я. Періодичне вживання грецького йогурту збагачує організм необхідними речовинами та мінералами, здатними запобігти старінню кісток.
Гриби - якщо хочете отримати великий заряд поживних речовин, тоді додайте до свого раціону гриби, зокрема печериці і портобелло, тому що в їхньому складі багато вітаміну D, дефіцит якого може призвести до остеопорозу.
Злаки і бобові - крім корисного кальцію, кісткам і суглобам потрібен також магній, який можна знайти у пшеничних висівках, крупах і бобових. Одним з найкращих для кісток злаків вважається коричневий рис.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що лікарі виявили унікальну властивість оливкової олії. Також ми писали про те, що знайдено продукт, який краще всіх бореться з зайвою вагою, та українцям він влетить у копійчину.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.