Як змусити Росію до миру: в Офісі президента озвучили реальний сценарій

Відсутність представників Росії на другому мирному саміті, який відбудеться до кінця року, не завадить реалізації мирної формули — Росію буде поставлено перед фактом

Ігор Жовква, Росія, Саміт миру, мир, Україна, війна в Україні
Світ повинен змусити Росію враховувати думку більшості

Колективний тиск світової спільноти змусить Росію відмовитись від ультимативної позиції щодо завершення війни в Україні. Навіть те, що представники Російської Федерації не братимуть участь у наступному Саміті миру, не буде великою проблемою, оскільки окупантів поставлять перед фактом. Це і стане реальним сценарієм завершення війни в Україні.

Таку думку висловив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква для "Голосу Америки". Політик зазначив, що перший саміт пройшов доволі успішно, знаменуючи початок роботи над трьома ключовими питаннями щодо енергетичної та продовольчої безпек й повернення додому українських дітей.

Жовква зазначив, що зараз йде розробка дорожньої карти, яка включатиме план миру, що охоплює конкретні аспекти формули, як от енергетичну, продовольчу та екологічну безпеки. Далі країни, які мають можливість спілкуватися з Росією, передадуть їй ці позиції від імені світової спільноти. Це стане не лише висловленням України, а й думкою більшості країн світу. Колективний тиск, на думку Жовкви, має змусити Росію відступити від ультиматумів і односторонніх умов, а натомість прислухатися до міжнародної спільноти.

"Ми будемо складати дорожню карту, план миру, які узгоджуватимуться з конкретними пунктами формули миру – енергетична безпека, продовольча безпека, екологічна безпека та інше. І далі від імені світової спільноти, ті країни, які мають канали зв’язку з Росією, передадуть ці позиції Росії. Це буде не лише голос України, це буде голос більшості у світі. Це має бути колективний тиск. Росія повинна припинити говорити мовою ультиматумів і односторонніх умов, вона повинна прислухатися до міжнародної спільноти і голосу більшості", – повідомив Жовква.

За його словами, наступного разу, коли Росія проявить агресію, Україна підготується краще. Вже зараз Київ займається розробкою документів щодо безпекових гарантій.

"Разом з іншими країнами ми повинні гарантувати, що коли Росія наступного разу буде проявляти агресію, ми будемо набагато більш підготовлені. Тому Україна працює над документами про гарантії безпеки. Тому українці співпрацюють з партнерами в інших регіонах світу", – повідомив Жовква. 

Що цьому передувало?

Заступник глави МЗС РФ Михайло Галузін заявив, що Росія не братиме участі у другому міжнародному саміті миру, який готують Україна та її союзники. У відомстві вважали риторику саміту ультимативною та тупиковою, оскільки вона нібито ігнорує альтернативні пропозиції щодо врегулювання російсько-українського конфлікту.

Напередодні джерела Bloomberg розповіли, що українська влада хоче організувати другу мирну міжнародну конференцію до листопада, коли в США відбудуться президентські вибори, і запросити на захід Росію. На перший саміт, що пройшов 15-16 червня у швейцарському Бюргенштоку, російську делегацію не запрошували.

На конференції було обговорено деякі пункти формули миру Володимира Зеленського. Перед початком першого саміту президент РФ Володимир Путін запропонував умови припинення бойових дій та початку "переговорів". Йшлося про виведення українських військ із фейкових "ДНР" та "ЛНР", Херсонської та Запорізької областей, відмова України від вступу до НАТО. Володимир Зеленський назвав пропозицію російського президента ультиматумом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube