Як вибрати смартфон, який буде ідеальним саме для вас

Для цього потрібно відповісти на кілька запитань

Як вибрати смартфон, який буде ідеальним саме для вас
Розповідаємо, на що варто звернути уваги при виборі телефону

Для сучасної людини смартфон став буквально продовженням тіла. Ми з ним засинаємо та прокидаємося. Він допомагає нам вирішувати величезну кількість побутових питань. Він поєднує у собі банківське відділення, вчителя іноземної мови, фотоапарат, ліхтарик, точку роздачі інтернету. А ще ним можна дзвонити. Як визначити, який смартфон потрібен саме вам, щоб не витрачати гроші на зайві навороти, але отримати все, що необхідно? Інформатор допомагає розібратися.

Дисплей

Від вибору матриці дисплея, його розмірів та роздільної здатності залежить дуже багато. Вивчаючи смартфони, дайте відповідь собі на такі питання:

  • Наскільки вам необхідна ідеальна картинка із суперсучасною передачею кольорів?
  • Наскільки вам критична ціна?
  • Наскільки вам важливо, щоб смартфон довго тримав заряд?
  • Скільки часу на день ви збираєтеся дивитися на екран?


Після цього ви можете вибрати матрицю, яка оптимально поєднуватиме в собі плюси і мінуси.

  • LCD: недорогі, не надто стомлюють очі, але енерговитратні.
  • TFT (TN): найбюджетніші, але дають не дуже якісну картинку.
  • IPS: хороше зображення, низьке споживання енергії.
  • AMOLED та Super AMOLED: ідеальна передача кольору, висока енергоефективність. 5. OLED: дають дуже чітке, яскраве та контрастне зображення. Економно витрачають заряд. IN-Cell: використовуються у супертонких смартфонах.
  • PLS: дають гарну яскравість і різкість, але час відгуку вони більше, ніж більшість конкурентів.


Чим більша діагональ смартфона, тим зручніше ним користуватися. З іншого боку, що більше смартфон, тим він дорожче. Крім того, великий екран споживає більше енергії і швидко розряджає батарею.

  • До 4 дюймів - підійдуть тим, хто використовує телефон головним чином для дзвінків.
  • Від 4,1 до 5,5 – такий смартфон зручно тримати однією рукою. На такому екрані можна дивитися відео та грати в ігри.
  • Від 5,6 до 7 – на такому пристрої можна дивитися фільми, грати в ігри та працювати.


Роздільна здатність екрана визначає якість зображення. Чим вона вища, тим якіснішим буде картинка і тим дорожчим коштуватиме гаджет. Крім того, висока роздільна здатність вимагає багато енергії, а значить вам доведеться частіше заряджати прилад.

Камера

Подумайте, що ви збираєтеся знімати нею. Якщо ви любите викладати чудові фото в Instagram, вам потрібна камера краще. А якщо використовуєте її, головним чином, щоб сфотографувати лічильник при знятті показників, чи потрібно витрачати гроші на девайс із суперсучасною камерою, здатною робити високохудожні фото?

У будь-якому випадку, краще обирати камеру з роздільною здатністю не менше 10 мегапікселів. Але на якість фотографій значно більше впливає розмір сенсора: чим він більший, тим якісніші знімки.

Процесор, оперативна пам'ять, акумулятор

Якість процесора залежить від кількості ядер. Чим їх більше, тим швидше працює смартфон і менше споживає енергії. Але при цьому дорожче коштує. Тактова частота вимірюється в Герцах і визначає кількість простих дій, які може зробити смартфон за секунду. Тут та сама історія: що більше, то краще і дорожче. У будь-якому випадку, брати прилад із показником менше ніж 1000 МГц не варто.

У смартфона є оперативна та постійна пам'ять. Перша визначає швидкість, тому краще, щоб вона була не нижчою за 3-4 Гб, а друга - обсяг додатків, який ви зможете на телефон записати.

Місткість акумулятора визначає, як часто вам доведеться шукати розетку або повербанк. Об'єму 2000-3000 мА вистачить у середньому на 12 годин. Але цей час залежить від того, наскільки активно ви використовуватимете смартфон. Якщо ви тримаєте його постійно в режимі увімкненого інтернету, граєте, дивіться відео і чатуєтесь, акумулятор вам потрібен більше.

Додаткові можливості

Якщо ви хочете мати можливість перестрибувати з однієї мобільної мережі на другу, вам варто вибирати смартфон із двома сімками.

Якщо ви любите зберігати багато фотографій або відео, вибирайте телефон із можливістю додати флешку.

А фанатам безпеки варто зупинитись на смартфоні, який можна розблокувати за допомогою відбитка пальців чи фотографії сітківки ока.

Про те, як обрати смартфон вартістю до 10 тис. грн, Інформатор писав тут.

Рекламний матеріал

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube