Тарас Качка запевнив, що антикорупційна реформа в Україні залишається пріоритетом
У Європейському Союзі відреагували на ситуацію довкола законопроєкту, що може вплинути на незалежність НАБУ та САП. Під час розмови з представником Єврокомісії Гертом Яном Копманом віцепрем’єр із європейської та євроатлантичної інтеграції Тарас Качка запевнив, що Україна не відступає від євроінтеграційного курсу. За його словами, всі реформи в антикорупційній сфері залишаються пріоритетом.
Про це повідомив Офісу віцепрем'єра. Качка поінформував Єврокомісію про зустріч президента Володимира Зеленського з керівниками антикорупційних і правоохоронних органів, що відбулася на тлі резонансного законопроєкту. Він також запевнив, що українська влада серйозно ставиться до боротьби з корупцією, враховує думку експертів та громадськості, і вже ведеться активна робота з аналізу всіх пропозицій щодо документа.
"Євроінтеграційні трансформації, зокрема визначені Дорожньою картою з верховенства права, залишаються для нас пріоритетом. Збереження прозорого діалогу з ЄС - моя особиста мета", - наголосив Качка.
Він також висловив готовність якнайшвидше зустрітися з представниками переговорних груп ЄС, які опікуються темами правоохоронної та антикорупційної політики. Раніше глава МЗС Нідерландів заявив, що незалежність антикорупційних органів є ключовою умовою для подальшого просування України до членства в Євросоюзі. У МЗС Швеції також висловили "серйозну стурбованість" законодавчими ініціативами, що можуть поставити під загрозу автономію НАБУ та САП.
Нагадаємо, Верховна Рада 22 липня ухвалила закон, що підпорядковує НАБУ Офісу генпрокурора. Удар по незалежності органу може стати крапкою в антикорупційній реформі, від якої залежить вступ України до ЄС. Інформатор пояснював, що сталося - і чому це важливо для кожного українця.
Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) попередила Київ, що втручання в роботу НАБУ та САП загрожує оборонним інвестиціям і процесу відновлення України.