В цей день народилися британський актор Деніел Редкліфф та українська співачка Ала Кудлай.
Сьогодні, 23 липня, православна церква України відзначає день Почаївської ікони Божої Матері. В цей день іменини святкують Антон, Георгій, Данило, Аполлінарій, Роман, Андрій, Віталій, Трохим, Федір, Ганна. До кінця року залишається 161 день.
За народними прикметами, ранковий туман віщує багато грибів, а дощ – хороший урожай. Якщо на воді багато ряски, то наступний рік буде вдалим. Яскраві зорі на небі до світанку – чекайте на дощ, а бджоли, які дзижчать і не хочуть залітати у вулик – віщують спеку. Наші пращури вважали, що цього дня не можна сваритися і підвищувати голос, щоб не накликати біду, та стригти волосся.
Православні віряни 23 липня відзначають день Почаївської ікони Божої Матері. Вона зберігається у Почаївській лаврі і є однією з найшанованіших православних святинь. Образ Богородиці з Дитям у правій руці написаний на липовій дошці за візантійською іконографічною традицією ще у XVI ст. На клеймах ікони зображені пророк Ілля, мученик Мина, первомученик архідиякон Стефан, а ще преподобний Авраамій та святі жінки – Параскева, Катерина та Ірина.
Згідно з церковною легендою, в Україні ікона з'явилась у 1559 році.Тоді грецький митрополит Неофіт подарував його шляхтянці Анні Гойській. Згодом вона побачила, що від образу йде світло. Майже через 38 років сталося диво, ікона зцілила Філіпа – сліпого брата аристократки. Після цього вона передала святу реліквію у Свято-Успенську Почаївську Лавру. Згідно розповідей, у 1675 році Пресвята Богородиця явилася над лаврою та відігнала турецьке військо, яке оточувало монастир.
Почаївський образ Діви Марії знаменитий численними зціленнями. До нього зверталися навіть повністю зневірені люди - і Богородиця дарувала їм позбавлення від страшних мук. Віряни з усієї України та з інших країн приїжджають до Почаєва, щоб помолитися перед чудотворним образом і подякувати за отримані благодіяння.
Щороку 23 липня відзначають Всесвітній день синдрому Шегрена. Дата обрана не випадково. Саме цього дня народився шведський офтальмолог Генрік Шегрен, який вперше описав це захворювання.
Це аутоімунне захворювання, при якому імунна система людини атакує залози, що виробляють вологу в організмі (слізні і слинні залози). Основними симптомами хвороби є сухість очей та рота, також можуть бути уражені суглоби, легені, нирки та інші органи. Діагностувати синдром Шегрена доволі складно, але дуже важливо це зробити на ранніх стадіях для швидкого лікування.
Мета цього дня – підвищити обізнаність громадськості про синдром Шегрена, а ще підтримати пацієнтів з цією хворобою та їх рідних. Сприяти ранній діагностиці і покращенню лікування. Цього дня проходять різні освітні програми, інформаційні семінари та аукціони, кошти з яких спрямовують на дослідження синдрому.
Щоб привернути увагу до морських ссавців 23 липня відзначають Всесвітній день китів та дельфінів. Заснований він був у 1986 році. Тоді Міжнародна китобійна комісія ввела заборону на китовий промисел і вона діє по всьому світу і зараз. Але заборона діє тільки на продаж м'яса китів і дельфінів, а ось на їх вилов і передачу у дельфінарії, океанаріуми та цирки – ні.
Ці ссавці ведуть соціальний спосіб життя та мають високий рівень інтелекту. Відомо, що предки сучасних китів і дельфінів 50-60 мільйонів років тому жили на суші. Але еволюція адаптувала їх до морського середовища. Наразі найближчими родичами морських ссавців на суші є бегемоти. Кити і дельфіни мають ряд спільних рис, а саме веретеноподібне тіло, лопатевидні передні кінцівки та хвіст з горизонтальним плавником. Під шкірою є чималий шар жиру. Серце – чотирикамерне.
Китоподібні присутні в усіх океанах планети. Одні види – прибережні мешканці, а інші – мешкають далеко від берегів. Є і річкові види дельфінів. Вони розповсюджені у водах Амазонки, Оріноко, Ла-Плати, Гангу, Інду. Усі китоподібні – хижаки.
Всесвітній день китів та дельфінів – це нагадування про важливість збереження морського життя, підтримки зусиль з захисту цих дивовижних тварин. Кожен з нас може зробити свій внесок у цю важливу справу.
Неофіційне, але дуже неординарне і смачне свято відзначається 23 липня у США – День кондитерської посипки. Існує безліч видів посипки, яку використовують у кулінарії. Нею посипають тістечка, бісквіти, кейк-попси та інші солодощі. Також без посипки складно уявити паску. Вона завжди різнокольорова та яскрава та робить десерти більш святковими на вигляд.
Виготовляють посипку з цукру, крохмалю і різних харчових барвників. Вважається, що походить вона від фармацевтичних препаратів, але підтвердження цієї теорії немає. Найперша згадка про кондитерську посипку датується XVIII століттям. Тоді вийшов рецепт весільного торта, який пропонували прикрасили посипкою.
Більшість посипок не мають смаку, бо використовуються здебільшого як прикраса, що не повинна змінювати смак десерту. Зазвичай вона фіксується на десерті за допомогою глазурі, помадки, крему, сиропу тощо.
Одним з найрозповсюдженішим та найулюбленішим морозивом є ванільне. Тож не дивно, що у нього з'явився власний день. У США його відзначають 23 липня і він є національним. Невідомо, коли саме і ким було запроваджено Національний день ванільного морозива, але його з задоволенням святкують шанувальники цього десерту.
Якщо морозиво з'явилось ще у 700-х роках, то ваніль до нього почали додавати тільки через тисячу років. Відомо, що у 1780-х роках 3-й президент США Томас Джефферсон створив власний рецепт ванільного морозива. Наразі рецепт зберігається у Бібліотеці Конгресу.
Цей день має на меті об'єднати любителів морозива навколо класичного смаку ванілі та популяризувати його ще більше. Свято також сприяє підтримці виробників морозива та молочної промисловості в цілому. А ще підкреслює важливе місце ванільного морозива серед інших видів цього десерту.