"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Зробити це можна одразу декількома способами
Жителі України можуть ще до виходу на пенсію збільшити суму своїх майбутніх виплат. Зробити це можна шляхом доплати або відмови від врахування «невигідних» періодів роботи. Крім цього, можна також докупити собі страховий стаж.
Про це повідомили на сайті Соціальної платформи. Наразі в нашій країні розмір пенсії залежить не тільки від стажу, але й заробітної плати. Її показники вкладені у форму розрахунку майбутніх виплат у якості коефіцієнта. Ці показники можна збільшити ще до виходу на пенсію.
Наразі є два способи це зробити:
Звичайно, вплинути ви можете тільки на індивідуальний показник заробітної плати. Проте, в формулу входить також і середній показник по всій країні. Аби дізнатися коефіцієнт зарплати для підрахунку пенсійних виплат потрібно взяти зарплату за кожен місяць та поділити її на середню зарплату по всій країні на цей місяць. Чим коефіцієнт вищий, тим краще.
Якщо у вас деякі періоди роботи в підсумку мають занадто низький коефіцієнт, їх можна з підрахунку виключити шляхом оптимізації заробітку. Проте, є обмеження. Ви можете виключити з підрахунку до 60 місяців, але тільки ті, що в трудовій біографії йдуть підряд. Загальна тривалість виключеного проміжку не повинна перевищувати 10% усього стажу.
Також варто пам'ятати, що на пенсію впливає і страховий стаж. Так, ви можете докупити собі додатковий період трудового стажу. Це також підвищить щомісячні виплати.
Станом на січень 2023–го року середня пенсія в Україні становить 4 622,60 грн. З 2022-го року вони підвищилися на 15,8%. Проте, у реальному вимірі, якщо враховувати інфляцію, середня пенсія скоротилася на 8,5%. У доларовому еквіваленті взагалі на 13,6%.
Раніше повідомлялося, що в 2023-му році уряд України планує запустити процес введення обов’язкового пенсійного накопичення. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що реформа дозволить всім працюючим українцям отримати власні пенсійні накопичувальні рахунки. Їх будуть поповнювати з трьох джерел:
Нагадаємо, що USAID виділить Україні 60 млн доларів на кібербезпеку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.