Як учням з тимчасово окупованих територій та тим, що за кордоном, отримати атестати: інформація від МОН

Читать на русском

Щоб вступити до ВНЗ, можна буде вказати лише номер атестата при реєстрації або навіть зареєструватись по паспорту чи ідентифікаційному коду

Читать на русском
Навчання у школах
Чи отримають учні з тимчасово окупованих територій та ті, що за кордоном, атестати: відповідь МОН

Щоб вступити до ВНЗ, можна буде вказати лише номер атестата при реєстрації або навіть зареєструватись по паспорту чи ідентифікаційному коду

Цьогоріч учні не матимуть труднощів з отриманням атестатів про закінчення школи. Навіть ті, які досі перебувають за кордоном чи на тимчасово окупованих територіях. Усі механізми відпрацьовані.   

Про це в ефірі телемарафону сказав заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко. Школярі, які перебувають за кордоном, можуть отримати свої атестати про закінчення української школи у дипломатичних установах. Якщо вони повернуться на батьківщину, жодних проблем з отриманням атестатів також не матимуть.

Діти, які перебували на ТОТ, також не матимуть проблем з отриманням свідоцтва про освіту. На небезпечних у час війни територіях, де навчання тривало весь час онлайн, атестати можна буде отримати в управліннях освіти, а не у школах. До навчальних закладів йти небезпечно.

Таким учням для вступу до ВНЗ, можна буде вказати лише номер атестата при реєстрації. Вони можуть зареєструватися і за даними паспорта чи ідентифікаційного коду. Якщо учень хоче отримати свідоцтво в руки, варто звернутися до управління освіти або за місцем проживання.

"У цьому році ми добре підготовані до старту проведення випускної та вступної кампаній до закладів вищої освіти", – наголосив Вітренко.

 

Перехід на 12-річну систему шкільної освіти в Україні

Згідно із Законом України "Про освіту", перехід на 12-річну систему шкільної освіти має відбутися у 2027 році — як частина реформи НУШ. Нині експерти тільки працюють над розробленням державного стандарту про профільну старшу школу. Цей документ визначатиме, яким буде навчання у старших класах. Тож наразі не можна говорити про будь-яке прискорення переходу на 12-річне навчання, оскільки освітній процес повинен бути послідовним і безперервним.

Окрім того, такий перехід потребує значних фінансових ресурсів, яких нині в бюджеті не передбачено. Освітні втрати, спричинені коронавірусом і повномасштабною війною — це великий виклик для української системи освіти. МОН шукає різні варіанти для його подолання, однак прискорений перехід на 12-річну систему шкільної освіти нині не розглядається.

Раніше ми писали, коли закінчиться навчальний рік в українських школах. Також читайте, які предмети залишаться у шкільній програмі

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.