"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Україна мала перейти на 12-річну систему з 2027 року, однак це хочуть зробити раніше
В Україні планують запровадити 12-річне навчання в школах. Зміни відбудуться уже з 2024 року. Це нововведення пов'язують з освітніми втратами через обмеження під час COVID-19 і війни.
Таку думку висловив голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак на презентації результатів дослідження "Освіта під час війни", пише Укрінформ. За його словами, перехід на 12-річну систему шкільної освіти задекларований у законодавстві. Відповідно до реформи нової української школи (НУШ) це планувалося на 2027 рік, однак він вважає, що це можна зробити й у 2024 році.
"Це розв'яже всі наші питання. Ми зможемо збалансувати освітню програму таким чином, щоб врахувати усі пропущені заняття (через повітряні тривоги, відсутність електроенергії та інтернету), врахувати перехідний період на кожному рівні та зможемо підготуватися до 2027 року - до повноцінного запровадження профільної старшої школи", - сказав Гурак.
Він вважає, що ухвалити таке рішення дешевше, ніж фінансувати окремі проєкти у сфері освіти. Однак не менш важливу роль відігрує й ставлення учасників освітнього процесу.
"Якщо учень не відчуває відповідальності, якщо вчитель в нинішніх умовах не відчуває відповідальності за рівень освіти, то потуги тільки держави, тільки Міністерства освіти або тільки депутатів, які напишуть хороші зміни до законів, не матимуть абсолютно ніякого результату", - пояснив Гурак.
Тому, на думку Гурака, кожен повинен відчути свою відповідальність за результати навчання. Лише тоді українці зможуть говорити про речі, які слід змінювати: і в інклюзивній освіті, і в дошкільній, позашкільній, і в загальній середній освіті.
Система освіти зараз має бути спрямована на безпечні умови як для дітей, так і для вчителів. Це — першочергове завдання профільного відомства. Там вважають за потрібне повернути офлайн навчання. Про це нещодавно сказав міністр освіти та науки України Оксен Лісовий. За його словами, навчання онлайн, навіть якщо воно якісне, випускає величезні сегменти, важливі для формування особистості.
"Зокрема, соціалізація, спілкування, розвиток м'яких навичок. Тому, перш за все, прагнемо вивести в аудиторне навчання максимальну кількість дітей де це можливо", - сказав Лісовий.
Після цього має бути організація якісного онлайн-навчання там, де це неможливо через причини пов'язані з безпекою. За словами Лісового, від пів мільйона до мільйона дітей навчаються за кордоном.
Нагадаємо, Зеленський запропонував Кабміну опрацювати ідею курсів секс-виховання у школах. Крім того, в Україні для учнів 4 та 9 класів скасували ДПА.
Також Інформатор писав, що у росії створили свій підручник з української мови для школярів з окупованих територій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.