“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Кожна школа може самостійно ухвалювати дату закінчення навчального року
Навчальний рік у школах повинен закінчитися до 30 червня. Проте кожен навчальний заклад може самостійно визначити дату, коли учням йти на канікули. Деталі розповів заступник міністра освіти та науки України Андрій Вітренко.
Він нагадав, що структуру та термін навчального року визначає Закон України "Про повну середню освіту". Згідно з цим документом, освітній процес у школах не може тривати після 1 липня. Структуру навчального року визначає кожна школа окремо.
Проте під час дії воєнного стану Кабмін ухвалив зміни й скоротив навчальний рік. Цьогоріч він триває з 1 вересня 2022 року до 30 червня 2023 року. Вітренко наголосив, що військові адміністрації разом з освітянами можуть коригувати терміни та самостійно ухвалювати дати закінчення навчального року.
В Україні планують запровадити 12-річне навчання в школах. Зміни відбудуться уже з 2024 року. Це нововведення пов'язують з освітніми втратами через обмеження під час COVID-19 і війни. Таку думку висловив голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак на презентації результатів дослідження "Освіта під час війни", пише Укрінформ. За його словами, перехід на 12-річну систему шкільної освіти задекларований у законодавстві. Відповідно до реформи нової української школи (НУШ) це планувалося на 2027 рік, однак він вважає, що це можна зробити й у 2024 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.