У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Всі ключові дисципліни, і природничі, і гуманітарні збережуть
В Україні хочуть зменшити кількість предметів у школах. Однак є низка ключових дисциплін, які не скорочуватимуть. Їх викладатимуть концентрованіше.
Про це в ефірі телемарафону сказав міністр освіти та науки України Оксен Лісовий. Він додав, що можна буде концентрованіше подавати окремі предмети.
"Ми говоримо про оптимізацію програми, про їх концентрацію корисними знаннями, про ті дисципліни, якими, можливо, можна пожертвувати. І сьогодні це питання експертів і експертного розгляду. Скажімо, можна концентрованіше подати основи здоров‘я або якісь інші дисципліни. Всі ключові дисципліни, і природничі, і гуманітарні повинні бути збережені, концентровані, але подані таким чином, щоб врахувати можливості дитини засвоїти їх", – заявив Лісовий.
Також міністр розповів, що зараз активно відбувається реєстрація на НМТ-2023. 16 тисяч дітей виявили бажання складати мультитест за кордоном. Цьогоріч вступники складають два обов’язкових предмети на НМТ: українську мову та математику, а третім предметом – історію України, іноземну мову, хімію, фізику чи біологію на вибір. Лісовий підтримав те, що історію України не включали до списку обов'язкових для складання дисциплін на НМТ у цьому році.
"Ми будемо перевіряти знання з історії України обов'язково у всіх молодих громадян України через державну підсумкову атестацію, але у форматі, подібному до ЗНО", – прокоментував Лісовий.
В Україні планують запровадити 12-річне навчання в школах. Це нововведення пов'язують з освітніми втратами через обмеження під час COVID-19 і війни. Таку думку нещодавно висловив голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак. За його словами, перехід на 12-річну систему шкільної освіти задекларований у законодавстві. Відповідно до реформи нової української школи (НУШ) це планувалося на 2027 рік, однак він вважає, що це можна зробити й у 2024 році.
Нагадаємо, Зеленський запропонував Кабміну опрацювати ідею курсів секс-виховання у школах. Крім того, в Україні для учнів 4 та 9 класів скасували ДПА.
Також Інформатор писав, що у росії створили свій підручник з української мови для школярів з окупованих територій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.