Як оформити поліс автоцивілки

Читать на русском

Роз'яснення Національного банку України

Читать на русском
Як оформити поліс автоцивілки

Роз'яснення Національного банку України

Поліс автоцивілки можна оформити через сайти страхових компаній. Внутрішній договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності діє виключно на території України (ОСЦПВ).

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на проєкт Нацбанку Financial Literacy Ukraine. 

Як оформити автоцивілку

  • Оберіть страхову компанію, яка має ліцензію на здійснення ОСЦПВ та є членом Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ). Список страхових компаній-членів МТСБУ за посиланням.
  • Підготуйте пакет документів, який необхідний для оформлення полісу: свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт), паспорт, ідентифікаційний код, пільгове посвідчення (для пільговиків).
  • Оформіть страховий поліс. Це можна зробити: в офісі продажів страхової компанії; на офіційному сайті страхової компанії з чинною ліцензією; перевірених сервісах  онлайн-оформлення страхових продуктів. Остерігайтеся шахрайських сайтів. Шахраї можуть створювати сайти-клони відомих страховиків. Перевіряйте адресний рядок у браузері, зокрема після переходу на інші сторінки сайту. Якщо виникли сумніви, перш ніж оплатити електронний поліс автоцивілки, зателефонуйте на гарячу лінію страхової компанії та уточніть усі питання. У страхового агента, уповноваженого на укладення договорів ОСЦПВ. Водночас перед укладенням договору перевірте повноваження такого агента відповідно до договору зі страховиком.
  • Придбавши страховий поліс, перевірте його чинність. Поліс починає діяти з дати, вказаної у полісі. Перевірити чинність полісу внутрішнього страхування можна на сайті МТСБУ за посиланням. Якщо за результатами перевірки на сайті МТСБУ інформацію про поліс не знайдено, значить такий поліс не є чинним. У такому разі негайно зверніться до агента чи компанії, у яких ви його придбали.

Вартість послуги 

Вартість полісу розраховується індивідуально залежать від певних факторів:

  • типу транспортного засобу та об’єму двигуна;
  • місця реєстрації транспортного засобу;
  • наявності пільг;
  • кількості ДТП (виплат, здійснених у зв’язку із ДТП) з вини страхувальника у попередніх періодах.

На вартість також можуть впливати інші фактори, наприклад, термін дії поліса, розмір франшизи, використання транспортного засобу як таксі.

Які витрати покриває автоцивілка

Поліс покриває витрати потерпілого у ДТП, спричинені такою ДТП, наприклад ремонт його автомобіля та лікування.

Які витрати не покриває автоцивілка

Такий поліс не покриває витрати винуватця ДТП, спричинені такою ДТП. Також не покриваються витрати власника (водія) транспортного засобу, спричинені викраденням автомобіля та пошкодженням його у разі злому.

Розмір страхових виплат

У травні збільшили ліміти страхових виплат за ОСЦПВ. З 1 липня максимальні розміри страхових виплат будуть становити:

  • до 160 000 гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну потерпілих (до змін ця сума становила 130 000 гривень);
  • до 320 000 гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих (до змін ця сума становила 260 000 гривень).

Нагадаємо, українцям дозволили ввозити авто на усіх пунктах пропуску Львівської області. Крім того, українське посвідчення водія адаптували до документів ЄС.

Також Інформатор писав, що таке європротокол та як його оформити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.