Що таке європротокол та як його оформити

Читать на русском

Роз'яснення Національного банку України

Читать на русском
Що таке європротокол та як його оформити

Роз'яснення Національного банку України

Європротокол — це спеціальний бланк повідомлення про настання дорожньо-транспортної пригоди. Він заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії, потім надається страховику для підтвердження ДТП.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на проєкт Нацбанку Financial Literacy Ukraine. 

Для чого потрібен європротокол

Європротокол дозволяє оформити ДТП без виклику поліції та забезпечує можливість отримання відшкодування від страхової компанії потерпілою особою. Після оформлення європротоколу водії мають право залишити місце ДТП, також водії звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП.

За яких умов можна оформити європротокол

  • Відсутні травмовані (загиблі) люди.
  • Водії-учасники ДТП мають поліси автоцивільної відповідальності.
  • Згода водіїв транспортних засобів — учасників ДТП щодо її обставин.
  • У водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом ліків.

У разі невиконання однієї із перелічених умов обов’язковим є виклик поліції для оформлення ДТП.

Як можна заповнити європротокол

В електронній формі. Заповнити документ можна за допомогою інформаційної системи «Електронний європротокол» за посиланням. Це можна зробити прямо на місці ДТП за допомогою смартфону. Про це детальніше за посиланням.

У паперовому вигляді на спеціальному бланку. Бланк європротоколу власник авто отримує безкоштовно під час укладення договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Якщо ви використали чи втратили бланк, новий бланк можна отримати безкоштовно на підставі письмової заяви у страховика.

Заповнили європротокол, що далі

Якщо європротокол укладався в паперовій формі, водіям необхідно звернутися зі своїм бланком заповненого європротоколу до страхової кампанії, з якою укладали договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Це потрібно зробити не пізніше трьох робочих днів з дати ДТП.

Якщо європротокол укладався в електронному вигляді через систему «Електронний європротокол», повідомлення страховим компаніям учасників ДТП відправляються автоматично. Важливо! При оформлені європротоколу діє додатковий ліміт на страхові виплати. У травні збільшили ліміт страхової виплати за європротоколом та з 1 липня він становить 80 000 гривень на постраждалого (раніше 50 000 гривень).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.