“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Не проходьте повз, якщо ви бачите, що людині потрібна допомога
Навіть якщо ви ніколи не переживали панічні атаки, будь-якої миті ви можете опинитися поруч з людиною, яка після обстрілів не може чути, наприклад, звуку літаків або переживає важкий посттравматичний розлад після перебування в окупації чи важкої евакуації. Таких людей мільйони, тож нам всім зараз потрібно навчитись жити з травмами війни та надавати першу допомогу тим, кому вона потрібна, зокрема, людині у стані панічної атаки.
Про це повідомила уповноважена президента України з питань безбар'єрності Тетяна Ломакіна, передає Інформатор.
Панічна атака — незрозумілий, нестерпний для людини раптовий епізод сильного страху, що зумовлює важкі фізичні реакції без реальної небезпеки. Панічна атака може бути спровокована якимось тригером (місцем, подією, спогадом, дотиком) або відбуватись без видимих причин.
За статистикою, близько третини людей хоча б раз в житті стикались з панічною атакою, але коли вони стають регулярними, слід вже говорити про панічний розлад. Цей стан може бути як самостійним, так і слідством інших психологічних травм, наприклад, посттравматичного стресового розладу. Панічна атака виникає несподівано та досягає піку протягом 2-3 хвилин. Цей стан тримається до 20 хвилин, а потім також несподівано зникає. Але протягом цього часу люди переживають:
Люди, що переживали панічні атаки, кажуть, що їм здавалось, що зараз вони навіть можуть померти — настільки важкий та нестерпний може бути цей стан.
Алгоритм дій, якщо ви бачите, що людина має симптоми панічної атаки:
Нагадаємо, психологічної допомоги потребують 60% українців. Крім того, подолати психологічні травми можна за допомогою 12 простих вправ.
Також Інформатор писав, як допомогти людині пережити втрату близьких.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.