Я хочу, щоб Україна дала нам рідкісноземельні метали - Трамп розповів, що хоче отримати в обмін на допомогу США

Вашингтон може продовжити підтримку України, якщо Київ надасть доступ до стратегічних рідкоземельних ресурсів. Президент США Дональд Трамп заявив, що веде переговори щодо гарантій для України, водночас наголосивши на необхідності справедливого розподілу фінансового тягаря між Європою та США

Дональд Трамп
Трамп заявив, що у нього вже є гарантії на отримання рідкісноземельних металів

Сполучені Штати можуть продовжити військову та економічну допомогу Україні за певних умов. Йдеться про гарантії Київа щодо надання Вашингтону доступу до стратегічних рідкоземельних металів. Адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає таку можливість та паралельно працює над гарантіями безпеки для Києва, а Європу закликають збільшити свою частку у фінансуванні допомоги.

Про це заявив сам Трамп, коментуючи відносини між Україною, Росією та Заходом. Як передає кореспондентка Голосу Америки Катерина Лісунова у соцмережі X, президент наголосив, що переговори тривають і США намагаються досягти домовленостей.

"Ми хочемо гарантії щодо рідкісноземельних металів. Ми вкладаємо сотні мільярдів доларів, а вони [Україна - ред.] мають великі запаси рідкісноземельних металів. Я шукаю гарантії щодо рідкісноземельних металів, вони готові їх дати", – сказав президент США.

Трамп також висловив незадоволення рівнем підтримки України з боку Європи. Він заявив, що Європа має брати на себе не менше фінансових зобов’язань, ніж США.

"Європа набагато ближче до України, а ми – за океаном, і все одно даємо більше. Це несправедливо, і вони повинні платити рівну суму", – наголосив американський лідер.

Окрім того, Трамп підписав указ про призначення Кіта Келлога спеціальним посланником США з питань України та Росії. Він додав, що має "значний прогрес у переговорах щодо України та Росії".

Що таке рідкоземельні метали та чому вони важливі

Рідкоземельні метали – це 17 елементів, які зустрічаються у природі в невеликих концентраціях, але мають критичне значення для сучасних технологій. Вони використовуються у виробництві смартфонів, комп’ютерів, телевізорів, авіаційно-космічної техніки, медичного обладнання, включаючи МРТ та лазери. Наразі глобальний ринок рідкоземельних металів значною мірою контролюється Китаєм, що створює ризики для США та Європи.

Україна володіє значними покладами критично важливих корисних копалин – графіту, урану, титану та літію. Президент Володимир Зеленський неодноразово наголошував, що ці ресурси можуть зміцнити демократичний світ або ж потрапити під контроль Росії та її союзників.

В межах Плану перемоги Київ запропонував США та іншим західним партнерам підписати угоду, яка передбачає захист стратегічних ресурсів, спільні інвестиції та розширення їхнього економічного використання. За даними Financial Times, цей пункт плану розроблявся з урахуванням інтересів Дональда Трампа, щоб заохотити його до підтримки України.

Окрім цього, Сполучені Штати оголосили свої претензії на сповнені ресурсами океанське дно й територію континентального шельфу в Арктиці та Беринговому морі. Так Вашингтон намагається зберегти запаси корисних копалин, що є визначальними для розвитку майбутніх технологій. На цю стратегічну зону також претендують Канада та Росія. До речі, саме рідкоземельними елементами пояснюється і цікавість Трампа до Гренландії

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube