Українські надра на трильйони доларів потрапили до Плану перемоги Зеленського: те саме казали республіканці у США

Україна пропонує США та Європі укласти угоду про спільну охорону цих ресурсів, спільного інвестування та спільного використання економічного потенціалу

План перемоги Зеленського
Про що йдеться у четвертому пункті Плану перемоги. Колаж: Інформатор

У четвертому пункті Плану перемоги, який Володимир Зеленський презентував 16 жовтня, йдеться про економічне зростання держави. Україна має критично важливі ресурси, які оцінюються у трильйони доларів США. За словами президента, вни або підсилять Україну та Захід, або Росію – якщо вона ці ресурси захопить.

Про це глава держави сказав під час виступу у Верховній Раді. Йдеться, зокрема, про такі метали, як уран, титан, літій, графіт та інші стратегічно цінні ресурси.

За словами Зеленського, Росія хоче захопити критичні українські ресурси, а також він згадав про потенціал у у виробництві енергії та продовольства. Все це, як зауважив він, є одними з ключових загарбницьких цілей Росії у війні.

“І це наша можливість зростання. Економічного зростання України. Економічного посилення Євросоюзу заради економічної й багато в чому безпекової автономії Європи. І це можливість Сполучених Штатів та наших партнерів у G7 працювати з Україною – союзницею, яка може забезпечити на інвестицію прибуток”, – підкреслив президент.

Україна також пропонує США та Євросоюзу укласти спеціальну угоду щодо спільного захисту наявних в Україні критичних ресурсів, спільного інвестування та використання відповідного економічного потенціалу. Якщо ж Росія захопить ці ресурси, то це вже посилить саме її.

“Це також мир завдяки силі. Економічній силі. Це угода, що органічно доповнить та посилить наявну систему економічного тиску на Росію, а саме – усі наявні санкції проти Росії, обмеження нафтової ціни, обмеження експорту в Росію та інші заходи тиску. Російські спільники у світі повинні бачити, що у цього режиму немає економічного майбутнього”, – додав Зеленський.

Крім того, цей пункт має таємний додаток. Його передадуть окремим партнерам Києва.

На початку року про те саме казав американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем. Він запропонував надавати допомогу Україні у вигляді кредитів або в обмін на цінні корисні копалини, що, на його думку, мало б просунути через Конгрес рішення щодо підтримки України, що саме тоді було загальмовано зусиллями прихільників Трампа. Ініціатива виглядала як "викручування рук". Але Інформатор тоді вказував, що до неї варто придивитися уважніше.

План перемоги Зеленського

Президент Зеленський 16 жовтня виступив у Верховній Раді і презентував свій План перемоги, який складається з п'яти пунктів. Перший пункт – це запрошення в НАТО зараз. Другий пункт – оборона. Третій пункт – стримування (неядерне). Четвертий пункт – економічне зростання. Пʼятий пункт – розрахований на післявоєнний час. 

Глава держави підтвердив попередній прогноз Інформатора щодо пунктів Плану перемоги. Зокрема про терміновий вступ України до НАТО, закриття неба та дозвіл на далекобійні удари по Росії. Раніше Інформатор припускав, що план перемоги має налічувати ці три пункти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube