"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Українська студія працює над грою Голодний шлях
В Україні створили гру під назвою "Голодний шлях" (Famine way) про Голодомор 1932-1933 років. Це лінійна 2D-гра в авторському мальованому стилі для ПК та мобільних пристроїв.
Авторами гри стали молоді українці з команди STELLARIUM.gaming, що вже випустила трейлер майбутнього продукту. Сторінка гри нині доступна в Steam, а її реліз запланований "незабаром".
Героїнею гри є дівчинка-підліток Оленка з села на Харківщині, де від голоду загинули всі мешканці, включаючи сім'ю головної героїні. Разом з пташеням-лелекою вона вирушає на пошуки далеких родичів.
Графіка гри передбачувано виглядає досить похмуро. Схудла сумна дівчинка блукає мертвими селами й заливається сльозами. Поряд із нею - нікого з живих, крім пташеняти, що стала рідною душею. Аудіосупровід гри також, що зрозуміло, мінорний. Крім того, наскільки можна зрозуміти з анонсу, гра міститиме документи й інформацію про кількість жертв та організацію цього масштабного злочину проти людяності.
Її автори, тим не менше, сподіваються, що гра приверне увагу широкої аудиторії до теми Голодомору. Один з анонсів гри - для Instagram - її творці записали англійською мовою.
"Нашим завданням є показати увесь той жах, який пережив український народ, очима маленької Оленки та висвітлити злочинну політику радянської влади проти українського народу та проти людяності", - пояснила в одному з відео співавторка проєкту, анонсувавши наступні ролики вже незабаром.
Аудиторія вже відреагувала на анонс гри, мовляв, грати в цю гру - страшно, але варто.
"Я боюся грати в цю гру, але скоріш за все буду", - написала користувачка Анастасія Проскіна під відео в Instagram.
Довідка. Голодомор 1932 - 1933 років - акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932—1933 роках шляхом створення штучного масового голоду. В українських селян відбирали зерно та їжу. Сталін влаштував геноцид українців через їхнє небажання вступати до колгоспів, а також через їхнє загальне небажання бути під владою росії.
Всесвітній конгрес дослідників Голодомору-геноциду українців 7.11.2023 підвів підсумки дослідженням кількості знищених під час Голодомору 1932 - 1933 років українців - це 10,5 мільйонів жертв.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.