Розробники S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl присвятили свою роботу українським військовим. Гра вразила не лише сюжетом, а й унікальним саундтреком із сотнями українських пісень
Новий реліз S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl від української студії GSC Game World став справжньою сенсацією. У грі звучать понад 400 українських пісень, а сам проєкт присвячено українським захисникам. Гру вже відзначив керівник Офісу президента Андрій Єрмак, який сподівається колись-таки насолодитися нею.
Майже 15 років. Саме стільки чекали гравці на продовження легендарної серії S.T.A.L.K.E.R. від української студії GSC Game World. І ось, довгоочікуваний реліз S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl став реальністю. Це не просто відеогра, це явище, яке виходить далеко за межі індустрії геймінгу, проєкт, що став символом національного духу та гордості. Чому це справді так - читай в матеріалі Інформатора.
Розробку другої частини анонсували ще у 2010 році, одразу після виходу оригінальної трилогії. Але шлях до релізу був сповнений викликів: фінансові труднощі, скасування проєкту, відновлення роботи, а потім - війна. Студія не лише продовжила працювати в умовах обстрілів і блекаутів, але й зробила свій внесок у захист України, перераховуючи частину прибутків на ЗСУ.
"Вічна пам'ять всім, кого забрала ця війна", - так у титрах розробники подякували українським військовим та тим, хто загинув боронячи Україну.
Реліз переносили кілька разів. Здавалося, що чекати доведеться вічно, але 20 листопада 2024 року стало тим днем, коли геймери всього світу отримали можливість увійти до Зони.
"Дивіться, S.T.A.L.K.E.R 2 - це круто. Можливо, колись пограю. Але скажу для олдів. S.T.A.L.K.E.R.: Тінь Чорнобиля - це найкраще, особливо з геймпадом", - не втримався від компліментів розробникам гри голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Вихід другого Сталкеру дійсно став тріумфом українського геймдеву. Окрім цього, розробники гри також опублікували лист із подякою фанатам серії ігор та пообіцяли, що стежитимуть за відгуками та виправлятимуть проблеми.
Щоправда, і тут не обійшлося без нюансів, бо є проблеми, які від розробників не залежать. Через російські обстріли та графіки відключення світла деякі користувачі зіштовхнулися з проблемою завантаження гри об'ємом понад 140 гігабайтів. За повідомленнями українських постачальників, завантаження каналів з 18:00 зросло місцями в понад 2 рази від звичайного. При цьому швидкість домашнього інтернету також могла впасти в рази. Причина банальна - українці вантажать S.T.A.L.K.E.R. 2.
Також повідомляли й про вимкнення електроенергії, коли частина файлів гри була вже завантажена. З цим зіштовхнувся засновник компанії GSC Game World українець Сергій Григорович.
"Я сьогодні оновлював BIOS і в мене вимкнули світло. І тупо всі файли Сталкер 2 зтерлись [нафіг]! Ну нічого, почекаєте ще 10 років, вам не звикати", - сказав він.
Heart of Chornobyl переносить гравців у небезпечну, але водночас захопливу Зону відчуження. Унікальний постапокаліптичний антураж, створений на основі реальних локацій Чорнобильської зони, поєднує реальність і вигадку. Кожна деталь світу вражає продуманістю: покинуті будівлі, зловісні аномалії, моторошні мутанти та інтригуючі сюжетні лінії. Цікаво, що проходження одного сценарію займе близько 40 годин.
Щоб перенести ігровий всесвіт на терени України розробники додали понад 400 українських пісень до радіостанцій гри. Тут і легендарні "Океан Ельзи", і сучасні виконавці, як-от Jerry Heil, SadSvit, Христина Соловій. Виданню Play.ua вдалося зібрати всі пісні, які грають в Stalker 2. Усього пісень набралося аж 434 штуки, причому у добірці є як класика української естради, так і альтернатива. Музичний супровід підсилює емоційний складник, роблячи гру ще більш атмосферною.
S.T.A.L.K.E.R. 2 використовує найсучасніші технології графіки, які дозволяють відтворити Зону з небаченою раніше реалістичністю. Але це водночас стало і слабким місцем гри. Користувачі відзначають велику кількість багів, недопрацювань і оптимізаційних проблем, що нагадує ситуацію з Cyberpunk 2077.
Проте, як показав досвід, GSC Game World оперативно реагує на критику. Патчі й оновлення, які вже почали виходити, поступово покращують технічний стан гри.
Зазначимо, що S.T.A.L.K.E.R. 2 - це не лише гра, це частина української культури. Скандали навколо гри теж додають їй популярності. Так, деякі російські депутати погрожують забороною грі, шукаючи в ній "русофобію" та навіть припускають кримінальну відповідальність для тих, хто купує гру. Однак це лише підвищує інтерес до неї, роблячи продукт своєрідним символом опору.
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl побив рекорди передзамовлень та уже став хітом продажів у Steam і на Xbox. Його вихід - це не лише велика подія для геймінгу, а й важливий крок у популяризації України на світовій арені. Як колись The Witcher став обличчям Польщі, так тепер S.T.A.L.K.E.R. представляє український геймдев на найвищому рівні.
"...вирізання Росії з цієї франшизи, з S.T.A.L.K.E.R. 2, - максимально правильна стратегія. Росіяни повинні змиритися з тим, що українці це окремий і суверенний народ, як ті ж поляки. Вони не "маленькі" росіяни чи якісь неправильні росіяни і т.д., а окрема нація, частина слов'янського етносу, до якого належить велика кількість націй зі своїми суверенними державами. І не факт, що ці нації хочуть жити за говністо-дворовими правилами Москви в царстві пляшок, крові та страждань", - зазначив військовий аналітик Ігаль Левін.
Попри технічні труднощі, цей проєкт вже зайняв своє місце в історії. І, судячи з успіху, це лише початок. Зона живе. І вона чекає на вас.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.