Військового, який повернувся з полону, підозрюють у співпраці з окупантами: ГУР та підрозділ відреагували

Один з військових, яких повернули 17 липня, міг співпрацювати з російськими окупантами під час полону

Обмін полоненими
В ГУР та бригаді заявили, що перевіряють інформацію

В результаті обміну військовополоненими 17 липня до України могли повернути військового, який під час полону нібито співпрацював з російськими терористами. Про це заявив колишній полонений, оборонець Маріуполя Віктор "Лелека" Лахно. За його словами, військовослужбовець Максим Бобилев, якого обміняли серед інших 95 українців, нібито причетний до побиття бійців "Азова" у полоні та співпрацював з адміністрацією колонії, де утримували полонених.

Про це Лахно написав в Instagram. Він зазначив, що Бобилев нібито відмовлявся від українського громадянства та виявляв бажання отримати паспорт РФ. Також військовий нібито товаришував під час полону з росіянином на прізвисько "Кортік" – цей окупант був працівником дисциплінарного ізолятора "Оленівки" та "катом, що закатував дуже багато наших хлопців".

"Інформацію я вже раніше передавав відповідним органам", – написав Лахно, приклавши у своїх Instagram Stories скриншоти повідомлень від інших людей, які підтверджували зв'язок Бобилева з терористами.

Щобільше, знайомі військового повідомили, що Бобилев був не єдиним підозрюваним у співпраці з окупантами, якого обміняли. 17 липня також обміняли військовослужбовця, на прізвище Вишневський, якого теж звинуватили у співпраці з росіянами.

Військового, який повернувся з полону, підозрюють у співпраці з окупантами: ГУР та підрозділ відреагували 1

Інформацію вже прокоментували у 35-й окремій бригаді морської піхоти. Там зазначили, що йде перевірка, проте фамілію військового, якого звинувачують у зраді, не назвали.

"У разі підтвердження викладених у медіа фактів, будуть ухвалені відповідні рішення у межах чинного законодавства", – сказано у повідомленні.

Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов, коментуючи ситуацію, зазначив, що після звільнення щодо військових проводиться не тільки супровід з лікування, але й робота з правоохоронними органами.

"Якщо є ті чи інші факти, які потребують перевірки та додаткової уваги, в тому числі й з погляду контррозвідувальних аспектів, то така робота має проводитись", – сказав він.

Останні обміни полоненими

Один з останніх обмінів полоненими відбувся 28 червня, внаслідок якого додому повернулися 10 українців. До цієї події вперше доклав зусиль Ватикан. Президент Володимир Зеленський подякував всім, хто допомагав повернути українців додому.

Декілька днів перед цим. 25 червня, відбувся обмін військовополоненими. У цей день вдалося повернути в Україну 90 військовополонених, серед яких є українські захисники, воїни ЗСУ, нацгвардійці, військові прикордонної служби. 

Нещодавно Лубінець повідомляв, що Україна створила новий канал комунікації та механізм звільнення полонених з Росії. Хоча поки що рано говорити про нові обміни, перспективи виглядають обнадійливо. На сьогодні Росія продовжує утримувати в полоні майже 14 тисяч українців.

Він також пояснював, як статус військовополоненого та особи, зниклої безвісти, впливає на процес повернення. Приблизно 40% тих хлопців і дівчат, яких вже повернули додому, мали статус особи зниклої безвісти. Він також розповів про роль Міжнародного Комітету Червоного Хреста у перевірці стану військовополонених та процедурі підтвердження їх статусу. Окремо він наголосив на моментах, які повинні та не повинні робити сім'ї військовополонених, щоб не завадити домовленостям.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube