Вибори президента Туреччини: опитування кажуть про програш Ердогана Кемалю, але є важливий нюанс

Якщо вибори відбудуться у два тури, Киличдароглу може сконцентрувати на собі голоси всіх невдоволених правлячим режимом

Кемаль Киличдароглу
В Туреччині вирують пристрасті напередодні виборів

14 травня в Туреччині відбудуться президентські та парламентські вибори. Уперше за 20 років опозиція має реальні шанси вибороти перемогу. Дані соціальних опитувань показують, що обидва головні кандидати на пост лідера держави — Кемаль Киличдароглу та Реджеп Таїп Ердоган — мають набрати приблизно однакову кількість голосів у першому турі. А в другому турі, якщо він відбудеться, перевагу має конкурент чинного президента.

Ці вибори називають у Туреччині «доленосними». Результати соцопитування показують, що 84,1 % респондентів мають намір обовязково прийти виборці дільниці, а ще 11,3 % заявили, що ймовірно проголосують.

Реджеп Ердоган
Реджеп Ердоган вперше за 20 років зустрічає на виборах гідного супротивника. Фото: France24

Щодо шансів на перемогу котрогось із кандидатів, то результати соцопитувань суттєво відрізняються, залежно від того, яка компанія їх проводить. Є підстави сумніватися в добросовісності та неупередженості компаній, які їх проводили.

Ми проаналізували результати досліджень 9 різних соціологічних компаній, щоб мати можливість скласти уявлення про настрої виборців. У середньому опитування показали, що кандидати набирають порівну: у першому турі Киличдароглу отримає 42,5 % голосів виборців, у той час, як чинний президент — 43 %.

Все вирішиться у другому турі?

Окремі дослідження показують, що Ердоган чи його конкурент можуть набрати одразу 50 % голосів уже в першому турі. Тоді котрогось із них і проголосять переможцем. Але більшість соцопитувань показують, що буде другий тур голосування, де перевагу має Киличдароглу.

Річ у тім, що в президентських перегонах є ще два кандидати, які виступають проти Ердогана, але з різних причин не підтримують у першому турі Киличдароглу. За різними соцопитуваннями вони разом набирають приблизно 9 %. Існує набагато більша ймовірність, що, у другому турі їхні виборці проголосують за опозиційного політика.

Киличдароглу і опозиція
Киличдароглу зміг отримати підтримку опозиційних політичних сил. Фото: DW

Аналітики вважають, що навряд чи Ердоган легко віддасть владу, навіть якщо не зможе перемогти. У разі програшу йому загрожує судове переслідування та ув’язнення, тому, ймовірно, він спробує оскаржити результати виборів.

Більше про вибори в Туреччині та ще багато цікавого про лідера опозиції Кемаля Киличдароглу читайте в матеріалі Інформатора. Ми також розповідали, що президент Ердоган говорив із путіним по відеозв’язку попри проблеми зі здоров’ям.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube