Ви точно цього не знали! Головні помилки при приготуванні кабачків

Як саме слід готувати цей овоч на сковорідці чи пательні - важливі поради

Кабачок
Кабачок є овочем з високим вмістом рідини. Це важливо пам'ятати

Справжньою ТОП-стравою літнього сезону є всім відомі, рідненькі українські кабачки. Попри те, що їх можна їсти сирими, цей овоч тушкують, запікають, смажать і навіть варять. І правильно, адже, на відміну від цукіні, м'якоть кабачків грубіша, а насіння - жорсткіше. Тож, термічна обробка на сковорідці чи деко в духовці - підійде в самий раз, - переконаний Інформатор.

Готуємо кабачки нямськи!

Але для того, щоб приготувати кабачок правильно та смачно, треба знати деякі нескладні правила і враховувати нюанси. Так, кабачок тушиться довше не тільки за цукіні, а й за баклажан. Тож, тримати його на пательні слід від 20 до 30 хвилин. 

Кабачок - "король" літнього меню!
Кабачок - "король" літнього меню!

Крім того, кабачок є овочем з високим вмістом рідини. А отже, якщо вам треба приготувати дієтичне, скажімо, рагу, - не лийте на сковорідку забагато масла, достатньо просто змастити її поверхню. Кабачок завжди віддає сік, тож овочі смажитимуться саме в ньому, їх просто слід добре час від часу помішувати.  

У разі, якщо ви задумали зробити овочеву піцу й покласти туди кабачок, все ще цікавіше. 

Якщо ви додаєте кабачки в тісто, позбавляйтесь від зайвої вологи заздалегідь. Для цього вимочіть кабачки в солоній воді, попередньо нарізавши їх кружальцями, або сипте сіль прямо на зріз. Кабачки здатні віддати третину свого соку. Такий лайфхак особливо актуальний, якщо ви готуєте кабачкову піцу і кладете овочі у тісто.

Якщо ви додаєте кабачок в тісто - враховуйте один нюанс
Якщо ви додаєте кабачок в тісто - враховуйте один нюанс

Одна з наших читачок розповіла, як за допомогою тертушки-шатківниці нарізала кабачки до розміру "сірників"  та спекла з ними піцу.

"Вийшло несмачно, адже кабачки були схожими на варені, м'якими та неприємно водянистими. Стало зрозуміло, надлишків вологи в кабачках треба позбавляти заздалегідь, перш ніж додавати овочі в тісто. Згадала, що сіль чудово витягає з продуктів вологу", - поділилася досвідом читачка.

Далі, за її словами, вона нарізала кабачки тонкими брусочками, переклала їх у миску, щедро посипала сіллю разом із подрібненим зубчиком часнику, для додаткового аромату та смаку. Потім відкинула кабачки на сито та залишила на півгодинки.

За півгодини кабачки віддали сік – 30% від початкової ваги овочів.

"Тепер уявіть, що це 2 повні столові ложки води, які ви виливаєте на піцу діаметром 30 см. Як тут може вийти ідеально запечена піца з хрусткою скоринкою з сиру?" - додала авторка посту. 

Інформатор вже розповідав про овочі, які можна їсти сирими. Втім, не завжди їсти сире - корисніше. До прикладу, всім відомі томати й морква під дією температур набувають більш корисних властивостей.

Деякі овочі краще тушкувати, а деякі - їсти сирими 
Деякі овочі краще тушкувати, а деякі - їсти сирими 

Так, в помідорах приготування збільшує вміст антиоксиданту, який згодиться для профілактики хвороб серця і раку передміхурової залози в чоловіків. А зварена морква містить більше бета-каротину. Останній наш організм перетворює у вітамін А, який своєю чергою відіграє важливу роль для зору, розмноження, росту і роботи імунних клітин. Те саме можна сказати і про, скажімо, запечений гарбуз.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube