Білий, жовтий та зелений! Принципова різниця між кабачком і цукіні може погіршити страву (відео)

Чим відрізняються кабачки і цукіні, та який з овочів краще приготувати

Кабачок чи цукіні
Сперечатися що краще кабачок чи цукіні, як обирати між кішкою і собакою

Не все, що виглядає, як кабачок - то він і є. Адже світлий та округлий український кабачок - лише родич темно-зеленому видовженому італійському цукіні. Причому відмінностей у цих овочів навіть більше, ніж здається. Інформатор розбирався, в чому полягає різниця, та які овочі найраще готувати до літнього столу. 

Хто такий - цукіні та до чого тут кабачок? 

Кабачки надзвичайно популярні в Україні, їх вирощують на городах і присадибних ділянках, з них готують силу-силенну страв: салати, супи, славнозвісні рагу, а ще тушкують або смажать.

Однак, так само, як гарбуз відрізняється від кабачка, цукіні теж є іншим овочем, що походить з Італії. Навіть зовні ці овочі очевидно різні. Кабачок має світло-зелений, білий, жовтий окрас. У той же час цукіні темний: зелений, чорний, зелений в темні смуги або в горошок, можливий також зелений колір з жовтими плямами.

Українські кабачки бувають світло-зелені, білі або навіть жовті 
Українські кабачки бувають світло-зелені, білі або навіть жовті 

Шкірочка і м’якоть у цих плодів теж відрізняється. М’якоть темного плода більш ніжна і м’яка. У цукіні навіть шкірка не відчутна в їжі. Їх добре заморожувати в свіжому вигляді. Також цукіні можна вживати сирим.

Кабачок, власне, теж можна, втім насолоди буде менше - він жорсткіший, тому й готувати його треба дещо довше. Це варто враховувати, беручись до приготування страв із цукіні чи кабачків. Адже в цьому, можна сказати, і полягає принципова різниця між цими овочами для кухарів. 

Так виглядає цукіні 
Так виглядає цукіні 

Тож, кабачки краще все ж таки готувати: гасити, варити, смажити. У більш зрілих плодів насіння великі і жорсткі, тому при готуванні їх краще вилучати. Для зимової заготівлі та консервації більше підходять кабачки. 

Крім того, кабачки можуть пролежати в прохолоді довгий час. Цукіні після зрізу краще приготувати за день-два. 

Кабачок можна їсти сирим, але краще все ж таки готувати! 
Кабачок можна їсти сирим, але краще все ж таки готувати

Обидва види овочів - то вітамінна бомба 

А от спільна особливість цих двох видів полягає в тому, що вони не вимагають тривалого дозрівання, як гарбуз. У нашому випадку молоді плоди навіть смачніші. І кабачок, і цукіні малокалорійні, тому вітаються під час дієт. Вони легко засвоюються шлунком, допомагають налагодити його роботу та виводять з організму шкідливі накопичення. Крім того, ці овочі багаті вітамінами, фолієвою кислотою і каротином.

 

Готуємо рагу із кабачка 

Інгредієнти

  • Кабачки – 1-2 шуки,
  • перець солодкий – 1 штука,
  • помідори – 2 штуки,
  • морква – 1 штука,
  • цибуля ріпчаста - 1 штука,
  • часник - 2-3 зубчики (за смаком),
  • зелень - 1/4 пучка (за смаком),
  • олія - 30 г,
  • сіль - 0,5 чайної ложки.

Кабачки треба почистити та нарізати кубиками, а моркву й перець після очищення - соломкою. Цибулю подрібнюємо кільцями або напівкільцями. Томати нарізаємо половинками кружалець. 

Розігріваємо казанок, наливаємо олію. Викладаємо в казанок підготовлені овочі.
Овочі готуємо під кришкою на невеликому вогні, помішуючи. Воду не підливаємо як можна довше, близько 20 хвилин.

Чистимо часник, подрібнюємо його ножем. Зелень миємо, дрібно нарізаємо й додаємо наприкінці приготування овочевого рагу. Все перемішуємо, і можна подавати! 

Вітамінний хіт сезону - кабачкове рагу: поживне і смачнюче! 
Вітамінний хіт сезону - кабачкове рагу: поживне і смачнюче! 

Як приготувати лапшу з цукіні за рецептом Клопотенка 

Інгредієнти

  • 300 г цукіні,
  • 2 столові ложки соку лимона,
  • 1 столова ложка оливкової олії,
  • пучок кропу,
  • сіль та перець за смаком. 

Підготуйте всі інгредієнти для спагетті із цукіні, радить український шеф-кухар Євген Клопотенко. Візьміть 300 г овочів, помийте його і поріжте тоненькою соломкою за допомогою спеціальної економки із зубчиками.

Розігрійте сковороду і влийте оливкову олію. Викладіть у сковороду цукіні. Додайте на смак сіль, перець і обсмажуйте 1-2 хвилини. Слідкуйте, щоб смужки спагетті не пригоріли. Вони мають залишатися соковитого яскраво-зеленого кольору. Після приготування зніміть сковорідку із плити.

Додайте до цукіні сік лимона та дрібно нарізаний кріп. Відразу розкладіть тарілку, щоб цукіні не стали занадто м'якими. Вуаля - пригощайте близьких цією смакотою! 

Клопотенко дав простий рецепт лапші з цукіні, що готується за 7 хвилин
Клопотенко дав простий рецепт лапші з цукіні, що готується за 7 хвилин

Як правильно вирощувати

У кабачків кущ більш широкий і пускає багато пагонів, кущ цукіні - більш компактний, зростає акуратно, красиво піднімаючи листя вгору. Листя й квіти у куща кабачка - світлого забарвлення і середнього розміру, натомість у цукіні - крупніші й темніші.

Кабачки - менш вибагливі при вирощуванні. Їм досить середньої вологості, гарного чорнозему і багато сонячного тепла і світла. Цукіні ж будуть рости не на кожній землі. Якщо грунт кислий або перенасичений добривами, то рослина не приживеться. Цукіні любить більше вологи.

Раніше Інформатор вже писав, як правильно приготувати кабачки, щоб схуднути. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube