Проєкт про мобілізацію: в Україні повістка вважатиметься врученою, навіть якщо людина не отримала її фізично

Читать на русском

Якщо ж громадянин не виконав вимогу ТЦК, йому можуть заборонити керувати автомобілем

Читать на русском
Мобілізація в Україні
Повістка вважатиметься врученою, навіть якщо її віддали не в руки. Колаж: Інформатор

Якщо ж громадянин не виконав вимогу ТЦК, йому можуть заборонити керувати автомобілем

Повістка від ТЦК буде вважатися врученою, навіть якщо громадянин не перебуває за адресою проживання та не отримав її фізично. У поштовому відділенні ставитимуть відмітку про неможливість вручення вимоги ТЦК за адресою, якщо особа не повідомила іншої адреси, тож це вважатиметься днем вручення повістки. 

Про це йдеться у законопроєкті про мобілізацію №10449, передає “Судово-юридина газета”. Після цього розглядатиметься питання стосовно дозволу на керування транспортним засобом.

Відсутність уточнення військово-облікових даних дозволить керівнику ТЦК звернутися до поліції щодо здійснення адміністративного затримання та доставлення такого громадянина до ТЦК. Також 4 квітня набув чинності закон про цифровізацію військового обліку, який дозволяє державі бачити, де особа працює, тимчасово проживає, на яку адресу зареєстровано її авто тощо. Дані знаходитимуться у Реєстрі військовозобов’язаних, до якого ТЦК матиме доступ. А закон про мобілізацію доповнили статтею 27 “заходи впливу”.

Згідно неї, у разі невиконання під час мобілізації громадянином обов’язків, передбачених ч. 1 ст. 22 у новій редакції (неявка на виклик ТЦК, непроходження медичного огляду), ч. 3 статті 22 (неуточнення у ТЦК своїх військово-облікових даних протягом 60 днів), та вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення (порушення законодавства про мобілізацію), керівник ТЦК та СП звертається до органів та підрозділів, що входять до системи поліції, щодо здійснення адміністративного затримання та доставлення такого громадянина до військкомату. Якщо була отримана відповідь про неможливість таких заходів, керівник ТЦК протягом п’яти днів має надіслати громадянину лист із повідомленням про вручення на адресу його місцезнаходження, місця проживання чи перебування повістки.

Якщо ж військовозобов’язаний протягом 10 днів не виконає вимогу, ТЦК має право звернутися до суду. Зокрема, щодо позбавлення права керувати автомобілем на час мобілізації.

Закон про мобілізацію

Нардеп Ярослав Железняк пояснив, що Комітет Ради з питань оборони у вівторок лише рекомендував прийняти законопроєкт з його правками, однак робити це чи ні вирішуватимуть парламентарі. Відхилити можуть як весь закон, так і окремі правки. Незабаром має зʼявитися таблиця до другого читання, в якій буде більше 4300 право.

29 березня повідомлялося, що профільний комітет Верховної ради завершив розгляд усіх правок до законопроєкту про мобілізацію. 9 квітня він рекомендував почати розгляд документа у другому читанні з урахуванням низки правок – детальніше про це читайте у спеціальному матеріалі "Інформатора".

Нагадаємо, що у законопроєкті про мобілізацію закріплена низка категорій осіб, які мають право на відстрочку від мобілізації під час дії воєнного стану. Зокрема, це люди з інвалідністю та батьки трьох і більше неповнолітніх дітей. Також відстрочку можуть отримати студенти, але за певних умов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.