В Умєрова пояснили, чому прибрали демобілізацію із законопроєкту про мобілізацію

За словами речника Міноборони, наразі не можна послаблювати фронт, адже наступ росіян йде по всій лінії

Демобілізація в Україні
В МО пояснили, чому прибрали норму про демобілізацію із законопроєкту. Колаж: Інформатор

Речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін пояснив, навіщо із законопроєкту про мобілізацію прибрали норму про демобілізацію військових. За його словами, таке бажання висловив генеральний штаб ЗСУ, зважаючи на оперативну ситуацію на фронті, загрози і ризики.

Про це він сказав в ефірі національного телемарафону. Генштаб бажає, щоб питання щодо демобілізації винесли в окремий законопроєкт.

“Норма про демобілізацію спочатку була присутньою у законопроєкті. Через 36 місяців.. Але наразі були побажання від Генерального штабу, який розуміє оперативну ситуацію, який розуміє загрози і ризики, які стоять перед державою. Ми не можемо зараз ухвалювати поспішних рішень. Ясна річ, що популістських думок дуже і дуже багато”, – зазначив Лазуткін.

За його словами, наступ російських окупантів триває майже по всій лінії фронту. Саме тому наразі не можна послаблювати Сили оборони. Він додав, що є доручення від парламентського комітету розробити протягом 8 місяців новий закон, який буде стосуватися безпосередньо ротації і демобілізації.

“Усі рішення приймаються, аби уникнути негативного впливу на обороноздатність країни”, – додав речник МО.

Демобілізація в Україні

Напередодні стало відомо, що із закону про мобілізацію, який наразі офіційно завершили розглядати в профільному комітеті, виключили норму про демобілізацію та ротацію військових. Зазначалося, що це було зроблено особисто за проханням головкома ЗСУ Олександра Сирського. Він направив відповідного листа міністру оборони Рустему Умєрову, пропонуючи винести питання в окремий законопроєкт. 

Також показали лист головкома, у якому він наголошує на тому, що необхідно невідкладно внести законодавчі зміни щодо питань проходження військової служби та мобілізації. Сирський пропонує виносити проблему демобілізації та ротації бійців окремим законопроєктом.

Нагадаємо, "Інформатор" писав про демобілізацію перших строковиків. Це сталося вперше за два роки. Юнаки, які потрапили у військо восени 2021-го, весь цей час перебували в армії без можливості завершити службу, але тепер їх звільнять у запас.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube