Рада запросила Сирського, Баргилевича і Содоля виступити щодо законопроєкту про мобілізацію

Читать на русском

Запрошення Сирського, Баргилевича та Содоля підтримали 315 нардепів

Читать на русском
рада, ЗСУ
Запрошення прем'єра та голову Міноборони Рада не підтримала

Запрошення Сирського, Баргилевича та Содоля підтримали 315 нардепів

Перед початком розгляду законопроєкту про мобілізацію у другому читанні у Верховну Раду України запросили військове керівництво. Серед запрошених — головком ЗСУ Олександр Сирський, начальник Генштабу ЗСУ Анатолій Баргилевич та командувач Об'єднаних сил ЗСУ Юрій Содоль. Ця ініціатива отримала підтримку 315 парламентарів.

Про це пише нардеп Олексій Гончаренко. Також розглядалося запрошення прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та міністра оборони Рустема Умєрова, їх запрошення не підтримали достатньою кількістю голосів.

Рада запросила військове керівництво для виступу перед початком розгляду закону про мобілізацію 1

Законопроєкт про мобілізацію 

Парламент, у середу, 10 квітня розпочинає розгляд законопроєкту про мобілізацію у другому читанні. Водночас за даними нардепа Ярослава Железняка, парламент врахував лише 31 правку з понад чотирьох тисяч у законопроєкті про мобілізацію.

У фінальній версії законопроєкту про мобілізацію встановлені ключові положення, спрямовані на регулювання служби та прав військовослужбовців. Серед них:

  • Обмеження консульських послуг для чоловіків віком від 18 до 60 років без належних військово-облікових документів.
  • Збереження права на демобілізацію для осіб з інвалідністю.
  • Можливість демобілізації за умови звільнення з полону, якщо військовослужбовці не виражають бажання продовжувати службу.
  • Перегляд придатності до служби осіб, які були обмежено придатними, протягом 12 місяців.
  • Надання компенсації у розмірі 50% від першого внеску за кредитом для військовослужбовців під час укладання першого контракту.
  • Повторний медичний огляд для визначення придатності до служби для осіб, які отримали інвалідність після 24 лютого 2022 року.
  • Місячна винагорода у розмірі 10 тисяч гривень для всіх військовослужбовців за особливості проходження служби.
  • Виплата щомісячної винагороди у розмірі 70 тисяч гривень для учасників бойових дій та контратак на території противника.
  • Видання сертифікату на придбання транспортного засобу вартістю до 150 тисяч гривень для військовослужбовців, які уклали контракт.

Крім того, закон встановлює два винятки від заборони керування транспортними засобами на вимогу ТЦК: для осіб, для яких водіння є основним заробітком, та для осіб з інвалідністю або осіб, які мають інвалідів на утриманні.

Нагадаємо, раніше ми детально повідомляли, як ТЦК позбавлятимуть водійських прав ухилянтів. Зокрема, йшлося про те, що їм  можуть заборонити керувати транспортними засобами.

Також ми писали, що питання демобілізації розглянуть в окремому законопроєкті. Його розроблятимуть до кінця року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.