Рада прийняла за основу законопроєкт щодо звільнення засуджених для служби у ЗСУ

За проголосував 291 нардеп

Засуджені у ЗСУ
ВР прийняла за основу закон про мобілізацію засуджених. Колаж: Інформатор

Верховна Рада у першому читанні ухвалили законопроєкт про звільнення деяких категорій засуджених для військової служби у ЗСУ за контрактом. Це відбулося у середу, 10 квітня. Водночас засуджені за тяжкі злочини стати частиною війська не зможуть.

Про це повідомив один із співавторів документа народний депутат Олексій Гончаренко у Telegram. Законопроєкт підтримав 291 парламентар.

Служити у ЗСУ за контрактом не зможуть люди, які були засуджені за умисне вбивство, зґвалтування, сексуальне насильство, ДТП, що призвели до смерті, а також за злочини проти основ національної безпеки.

Водночас законопроєкт пропонує низку змін до Кримінального Кодексу. Зокрема, у частині врегулювання питань, які пов’язані з умовно-достроковим звільненням від відбування покарання осіб для проходження військової служби за контрактом з метою безпосередньої їх участі у обороні країни, захисті її незалежності та територіальної цілісності, а також встановлення відповідальності за ухилення від проходження військової служби такими особами. 

Мобілізація ув’язнених

Відповідний законопроєкт №11079-1 зареєстрували у Раді 13 березня. Правоохоронний комітет ВР рекомендував прийняти документ за основу. Заступниця міністра юстиції Олена Висоцька розповіла, що мобілізація засуджених виконуватиметься обов'язково за участі військових. Якщо такі особи не виявлять бажання підтримати в'язнями підрозділ, відповідне клопотання до суду не буде подано. У військових існує різна думка щодо цього питання: деякі категорично засуджують цю ініціативу, а інші підтримують масову мобілізацію засуджених.

Водночас ексголовком ЗСУ Валерій Залужний виступив проти залучення до армії ув'язнених, цю тактику у війні активно впроваджує наш ворог. Він нагадав, що армія не для поганих людей

Омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що протягом 2023 року його представники відвідали близько половини українських виправних колоній. В ході відвідувань виявилося, що в багатьох з них знаходяться особи, які виявляли бажання служити в ЗСУ та брати участь у захисті держави.

Нагадаємо, що військовозобов'язані, які були засуджені за ухилення від мобілізації, з часом все одно можуть бути мобілізовані. І звільнення від відбування покарання за ухилення від мобілізації не звільняє від призову на військову службу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube