Вчені отримали унікальний препарат для лікування ПТСР у військових

Читать на русском

Науковці зі Стенфордського університету провели дослідження, яке всіх здивувало.

Читать на русском
Військові, ветерани, ПТСР, медицина, ліки, наука, досліди
Психотроп рослинного походження здатен лікувати ПТСР та депресію, але це неточно!

Науковці зі Стенфордського університету провели дослідження, яке всіх здивувало.

Психоактивний препарат - ібогаїн - неймовірно ефективний у лікуванні ПТСР у військових ветеранів. Про це свідчить нове дослідження Стенфордського університету. Протягом багатьох років існував штамп щодо використання психотропів - від чарівних грибів до психоделічного жаб’ячого молока, - що їх так полюбляли задля розширення власної свідомості вживати хіппі. Проте зараз потенційні переваги психотропів потроху приймають і в науковому середовищі. 

Стає дедалі очевиднішим, що психотропи можуть бути досить ефективним засобом лікування певних психічних захворювань, в тому числі, тих, що походять від черепно-мозкової травми (ЧМТ), пише IFLScience з посиланням на Nature Medicine.

"Жоден інший препарат ніколи не полегшував функціональні та нейропсихічні симптоми черепно-мозкової травми", - прокоментували автори дослідження.

Алкалоїд ібогаїн отримують із коренів чагарнику ібога, який росте в Центральній та Західній Африці. Він має давню історію ритуального та релігійного використання місцевими. Також відоме використання цієї сполуки в західній медицині. У 1962 році фармаколог Говард Лотсоф вперше зрозумів ефективність препарату в лікуванні опіоїдної залежності.

Але, незважаючи на те, що він отримав патент на терапію й широке використання ібогаїну в клініках для лікування наркозалежності по всьому світу – речовина залишається незаконною в США, а зберігання будь-якої її кількості карається ув’язненням до 20 років.

Та в Мексиці це законно. Саме там команда зі Стенфорда знайшла волонтерів для свого випробування: тридцять ветеранів спеціальних операцій, усі з інвалідністю, спричиненою ЧМТ. Цікаво також, що всі вони самостійно зареєструвалися мексиканській клініці для лікування ібогаїном.

Хід екпсерименту

Всі ці люди були високопродуктивними, проте отримали недієздатність через ЧМТ під час бою. Вони мали легку та помірну інвалідність. Були й такі, що мали гірший стан. Всі вони були налаштовані рішуче й, за словами науковців, готові спробувати майже все, що допомогло б їм повернутись до нормального життя.

Багато хто з групи також відповідав критеріям усіх станів, що, як відомо, є супутниками черепно-мозкової травми:

  • посттравматичних стресових розладів,
  • розладів, пов’язаних із вживанням алкоголю,
  • тривожних розладів,
  • суїцидальності.

Після лікування ібогаїном хворобливі симптоми учасників значно зменшилися – і досить швидко. Ті, хто мав помірну інвалідність, знизив показники до легкої, а ті, хто мав легку інвалідність, фактично одужали. При цьому розумовий та емоційний стан ветеранів - покращилися, а симптоми посттравматичного стресового розладу, депресії та тривоги зменшилися в середньому більш ніж на 80%.

"Здається, препарат має широкий і послідовний ефект", - повідомили учені. 

Чи справді допоміг ібогаїн

Вчені також висловили припущення, що велику роль міг зіграти фактор відпустки та очікування покращення. Вони також уточнили, що дослідження зосереджувалося на дуже невеликій групі самовідібраних учасників, які не були репрезентативними для населення загалом.

"Ми не можемо виключити можливість того, що терапевтичні переваги були результатом очікування", - поточнили вони, додавши, що поки не мають достатньої інформації про механізм дії препарату. Та збираються вивчити його, перш ніж пропонувати впровадити застосування цієї речовини в клінічну практику. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.