Головна
Наука
Медицина
11:12, 26 Серпня
Информатор UA

Интро

В Україні спрощується доступ до необхідних лікарських засобів пацієнтам, які потребують складного лікування відповідно до медичних показань, а також додатково посилюється контроль за відпуском з аптек ліків, що містять психотропні речовини. Про це повідомляє Інформатор з посиланням наМіністерство охорони здоров'я України. Запуск електронного рецепта на психотропні лікарські засоби відбудеться в листопаді цього року.Також передбачається перехідний період для медичних закладів. Лікарі закладів, які підключені до електронної системи охорони здоровя, повинні будуть призначати ці ліки за електронними рецептами. А в разі відсутності підключення до ЕСОЗ за паперовими з використанням спеціальних рецептурних бланків форми № 3. Водночас для відпуску таких препаратів за електронним рецептом аптеки, що мають відповідну ліцензію на відпуск психотропних речовин і прекурсорів, повинні обовязково зареєструватися в ЕСОЗ. Так, із випискою електронного рецепта пацієнту надходитиме SMS з номером рецепта та унікальним кодом погашення, які він має повідомити фармацевту, щоб отримати препарати. "Психотропніпрепарати за електронним рецептом ще один крок у цифровізації медичної сфери. І цей крок спрямований першочергово на покращення доступу до ліків, які полегшують самопочуття пацієнтів зі складними захворюваннями", говорить заступниця міністра охорони здоровя з цифрового розвитку Марія Карчевич. Ранішеписав, щов Україні з серпня аптеки відпускатимуть антибіотики лише за рецептом, але є виключення. Крім того, в аптеках отримати інсулін можна безкоштовно або з доплатою. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут.

В Україні з листопада аптеки відпускатимуть психотропні засоби за електронним рецептом

Читать на русском

Лікарі закладів, які підключені до електронної системи охорони здоров’я, повинні будуть призначати ці ліки за електронними рецептами

Читать на русском
В Україні з листопада аптеки відпускатимуть психотропні засоби за електронним рецептом

Лікарі закладів, які підключені до електронної системи охорони здоров’я, повинні будуть призначати ці ліки за електронними рецептами

В Україні спрощується доступ до необхідних лікарських засобів пацієнтам, які потребують складного лікування відповідно до медичних показань, а також додатково посилюється контроль за відпуском з аптек ліків, що містять психотропні речовини.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

Запуск електронного рецепта на психотропні лікарські засоби відбудеться в листопаді цього року. Також передбачається перехідний період для медичних закладів. Лікарі закладів, які підключені до електронної системи охорони здоров’я, повинні будуть призначати ці ліки за електронними рецептами. А в разі відсутності підключення до ЕСОЗ – за паперовими з використанням спеціальних рецептурних бланків форми № 3.

Водночас для відпуску таких препаратів за електронним рецептом аптеки, що мають відповідну ліцензію на відпуск психотропних речовин і прекурсорів, повинні обов’язково зареєструватися в ЕСОЗ. Так, із випискою електронного рецепта пацієнту надходитиме SMS з номером рецепта та унікальним кодом погашення, які він має повідомити фармацевту, щоб отримати препарати.

"Психотропні препарати за електронним рецептом – ще один крок у цифровізації медичної сфери. І цей крок спрямований першочергово на покращення доступу до ліків, які полегшують самопочуття пацієнтів зі складними захворюваннями", – говорить заступниця міністра охорони здоров’я з цифрового розвитку Марія Карчевич. 

Раніше Інформатор писав, що в Україні з серпня аптеки відпускатимуть антибіотики лише за рецептом, але є виключення. Крім того, в аптеках отримати інсулін можна безкоштовно або з доплатою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.