У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
Фіолет - Різдвяна
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Підземна тюрма ТЦК на Закарпатті
Історія Олександра Литвина
Заброньованого чоловіка з Дніпра затримали біля Говерли, звинуватили у спробі незаконного перетину кордону та тримали у ТЦК міста Хуст
ТОП-10 найпотужніших економік світу
За даними Світового банку
1
США
$27 360,935 млрд.
2
Китай
$17 794,782 млрд.
3
Німеччина
$4 456,081 млрд.
4
Японія
$4 212,945 млрд.
5
Індія
$3 549,919 млрд.
6
Велико-британія
$3 340,032 млрд.
7
Франція
$3 030,904 млрд.
8
Італія
$2 254,851 млрд.
9
Бразилія
$2 173,666 млрд.
10
Канада
$2 140,086 млрд.
Підпал авто ЗСУ
Кому саме спецслужби РФ через ресурси з працевлаштування пропонують легкі гроші за злочин против оборони держави: розслідування Інформатора
Під виглядом людини, яка шукає швидкий заробіток, наш кореспондент Ігор Рець поспілкувався в соцмережах з російськими вербувальниками та зробив висновки, що можуть бути корисні для безпеки ваших дітей та друзів
Кулінарний рецепт від Інформатора
Гусак чи качка, ось у чому питання: різдвяний стіл по-данськи
На приготування цієї різдвяної страви – справжньої окраси святкового столу – у вас піде близько двох годин. На підготовку піде 10 хвилин, на приготування – година 40 хвилин, та страві слід відпочити ще 10 хвилин.
Ніхто житло так не провітрює - найшкідливіші помилки господарів
Уникнути зайвих витрат і шкоди для здоров'я під час опалювального сезону зовсім нескладно
Провітрювання приміщень взимку на перший погляд може здатися безглуздим і навіть шкідливим заняттям. При централізованому опаленні крадеться тепло, при автономному - гроші відлітають у повітря. Навіщо впускати холод, коли надворі мороз, і взагалі можна захворіти від холодного повітря?
Але якщо не пускати його в квартиру чи будинок, там створюється нездоровий мікроклімат, небезпечний появою патогенних бактерій, грибків та плісняви. А підвищення вологості відбувається непомітно, внаслідок звичайних побутових процесів: приготування їжі, прання, прасування, сушіння білизни. Прийняв душ або просто помив посуд – вологість збільшується.
Водночас багато хто вважає, що відкритої кватирки або вікна в режимі провітрювання раз на день взимку цілком достатньо, але це не так.
Не боятися снігу та не відкривати кватирку
Неправильні дії призводять до втрат тепла та збільшення витрат на опалення. Правильні - дозволять заощадити, оскільки насичене киснем повітря нагрівається швидше.
Тому не допускайте таких помилок:
не відкривайте вікно на годину в режимі провітрювання – свіжого повітря це не додаст через порушення циркуляції, а ось втрата тепла буде відчутною. Крім того, навколо вікон може утворитися пліснява,
уникайте протягів - це літній метод провітрювання, взимку тільки дарма охолоджуються стіни та підлога,
не бійтеся провітрювати, коли надворі сніг, вогкість від цього не збільшиться, навіть під час опадів повітря надворі більш сухе, ніж у приміщенні,
не провітрюйте “методом кватирки” - це безглуздо і затратно,
не вмикайте опалення або обігрівальні прилади після провітрювання, щоб швидше стало тепло - температура в кімнаті швидко повернеться до первинного рівня. Одягніться тепліше, щоб не застудитися, і зачекайте,
не думайте, що вистачить одного провітрювання на день: при недостатній вентиляції в найхолоднішій частині приміщення осідатиме зайва волога, улюблене середовище для зростання спір цвілі,
не сушіть у морозну погоду білизну на батареях, інакше ніяке провітрювання не врятує від грибка,
не ігноруйте запітнілі вікна – це ознака того, що приміщення погано провітрюється.
Працюючим вдома - провітрюватися щогодини
Свіже повітря знизить концентрацію пилу та бактерій, принесе кисень, захистить від появи цвілі. І тому провітрюємо правильно:
Вікно має бути відчинене навстіж, штори відсунуті, щоб нічого не заважало повітряному потоку.
Оптимальний час провітрювання за мінусової температури - 5 хвилин, але тут все залежить від величини мінуса. Якщо мороз перевищує 10 градусів, скоротить час до 2-3 хвилин. Якщо за вікном -20, краще почекати до невеликого зниження, щоб не зіпсувати вікно, коли йдеться про металопластик.
Провітрюйте щонайменше тричі на день, в ідеалі - п'ять. Обов'язково після прокидання та перед сном. Якщо ж ви працюєте вдома, намагайтеся відкривати вікно щогодини хоча б на 1-2 хвилини.
Відкривайте вікно за будь-якої погоди, незважаючи на сніг або дощ.
Провітрюйте кухню відразу після приготування їжі, ванну - після купання.
Сушіть білизну на відкритому повітрі або в окремому приміщенні, якщо є така можливість.
Під час провітрювання зачиняйте двері між кімнатами з різною температурою, щоб уникнути конденсації вологого теплого повітря в більш прохолодному приміщенні.
Ні сконцентруватися, ні згадати – наслідки неправильного провітрювання
Повітря, яке висушується опаленням, шкодить здоров'ю. Особливо це стосується тих, хто працює вдома. Ось як організм може сигналізувати, що настав час відкрити вікно:
сонливість,
шум у вухах,
проблеми з концентрацією, увагою і запам'ятовуванням,
Наслідки тривалого перебування в замкнутому просторі з нестачею кисню можуть вилитися і в серйозні проблеми: схильність до респіраторних хвороб, алергії, подразнення очей, зневоднення, високий ризик зараження застудою або грипом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут.