Гетманцев назвав категорію підприємців, до яких прийдуть першими перевіряти використання касових апаратів

Данило Гетманцев роз'яснив, до кого саме податківці їдуть в першу чергу, коли перевіряють дотримання закону про застосування касових апаратів

Гетманцев
Гетманцев пояснив підприємцям критерії для податкових перевірок

Податківці, коли перевіряють підприємців щодо застосування касових апаратів, насамперед звертають увагу на виторги торговців. Також цікавляться й кількістю найманих працівників. Йдеться про дотримання закону про застосування Реєстраторів розрахункових операцій.

Про це у своєму телеграм-каналі заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він пояснив підприємцям критерії для перевірок.

"Платникам податків-торгівцям буде цікаво дізнатися, а до кого саме податківці їдуть в першу чергу, коли визначають, кого перевіряти щодо дотримання закону про застосування РРО. Даю інсайд", - написав він.

За його словами, є декілька критеріїв визначення потенційно ризикових платників. Зокрема такі (але не виключно):

  1. Незначні виторги субʼєкта господарювання. Сума виторгу за місяць не перевищує 20 тисяч грн для забезпечення мінімальних витрат на утримання одного об'єкту роздрібної торгівлі; не менше 40 тисяч грн за місяць у великих містах (з огляду на те, що розмір оренди, розмір заробітної плати тощо є більшим ніж у двічі).
  2. Нульові виторги. Суб'єкти господарювання, що зареєстрували РРО/ПРРО, але водночас декларують нульові виторги, а також, наприклад, за більшістю операцій, проведених через РРО/ПРРО, було здійснено оплату у безготівковій формі (понад 90%).
  3. Мають ризики в оформленні найманих працівників. Кількість зареєстрованих РРО повинна відповідати кількості офіційно оформлених найманих працівників або необхідній кількості працівників для забезпечення виконання технологічного процесу на окремому об'єкті.

"Якщо попадаєте під критерії - замисліться та виправте", - звернувся Гетманцев до підприємців.

Гетманцева підозрюють у створенні штучних підстав для податкових перевірок

Данила Гетманцева запідозрили у приховуванні статистики щодо податкових перевірок, що здійснюються за скаргами людей, яким підприємець не видав фіскальний чек. Відкритої інформації про те, кого і коли перевірили та яке покарання призначили - немає. А це створює умови для нечесної конкуренції.

На це звернула увагу Ніна Южаніна, голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. За її словами, вона неодноразово чула про відсутність реакції ДПС на певні звернення. І пояснює це просто - мабуть, люди скаржились на тих, кого не можна чіпати й кого покриває Гетманцев.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

В ефірі з нами на звʼязку Андрій Новак, голова Комітету економістів України, щоб поділитися свіжою інформацією щодо багатообіцяного закону про мобілізацію. Він розкриє на якій стадії зараз проходить розгляд законопроєкту та коли можна очікувати його остаточного ухвалення. Приєднуйтеся до нашого відео, щоб дізнатися більше.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube