Бездіяльність на 100 мільярдів: Южаніна звинуватила Гетманцева у навмисному зволіканні з реформою митниці

Читать на русском

Законопроєкт про реформування митниці, прийнятий Верховною Радою у першому читанні 11 місяців тому, безнадійно застряг у податковому комітеті

Читать на русском
Ніна Южаніна, Данило Гетманцев
Ніна Южаніна упіймала Данила Гетманцева на порожніх балачках і лукавстві щодо реформ на митниці

Законопроєкт про реформування митниці, прийнятий Верховною Радою у першому читанні 11 місяців тому, безнадійно застряг у податковому комітеті

Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики, потрапив під критику народної депутатки Ніни Южаніної за гальмування реформ на митниці. Нардепка упіймала його на пустопорожніх обіцянках, які різко контрастують з діями. Вона зауважила, що Гетманцев говорить про важливість реформ, натомість майже рік тримає у своєму комітеті важливий законопроєкт. Зволікання з його прийняттям обійшлось державі у близько 100 мільярдів гривень.

У своєму Telegram-каналі Южаніна порівняла два висловлювання щодо реформування митниці, між якими - три роки. Чиновники бадьоро рапортують,як багато коштів отримає держава після реформ, але - нічого не роблять. Ось цитати двох посадовців, які надала нардепка: 

Квітень 2021 року: "Реформа митниці принесе до держбюджету від 100 до 150 мільярдів гривень" – тодішній керівник Державної митної служби Павло Рябікін.

Березень 2024 року: "Митниця, її перезавантаження, доведення до кінця реформи. Там – величезний ресурс для державного бюджету. Ми говоримо принаймні про 100-120 мільярдів гривень на рік" – голова податкового комітету Данило Гетманцев.

 "Уже четвертий рік діюча влада робить заяви про необхідність реформування митниці, оцінюючи результати запланованих змін в сотні мільярдів гривень. А віз і нині там. Так чому ж голова податкового комітету Гетманцев вже 11 місяців не виносить на розгляд комітету і парламенту прийнятий у першому читанні ще 11 квітня 2023 року проєкт №6490-д про "перезавантаження" митниці, як вони його самі назвали?" - запитує Южаніна. 

Нардепка зауважила, що така бездіяльність податкового комітету вже коштувала країні 100 мільярдів гривень. Добре знаючи, де можна взяти кошти для бюджету, Гетманцев і його команда нічого для цього не роблять. 

"Це один з прикладів як влада "шукає" додаткові ресурси в бюджет. Згадалось у відповідь на твердження влади "ми практично вичерпали свої можливості", - зазначила Южаніна. 

Скандали довкола Гетманцева

Останніми тижнями Данило Гетманцев потрапив під шквальний вогонь критики за свою діяльність на посту голови податкового комітету. Наприклад за те, що він анонсував внесення до парламенту законопроєкту про "клуб білого бізнесу", що викликало обурення серед підприємців. Оскільки документ передбачає надання переваг бізнесам, які відповідають критеріям щодо сплати податків, то це дозволить податковій самій визначати, які підприємства є "ризикованими". Відтак Гетманцев вкотре отримає можливість лобіювати інтереси тих чи інших бізнесових кіл, цілком "законно" знищуючи їхніх конкурентів. 

Також волонтерка і підприємиця Яна Матвійчук дорікнула Гетманцеву тим, що податкова політика, яку він впроваджує, серйозно гальмує розвиток української економіки. Матвійчук на конкретних прикладах пояснила, чому ця політика призведе до подальшого занепаду економіки, а бізнес почне приховуватися, закриватися або переїжджати в країни Європи.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

 Ветеран війни Юрій Гудименко розповідає про необхідність уважно ставитися до обмовок у контексті допомоги для України. Важливо розуміти, що заява Макрона ще не означає автоматичного направлення військ до конкретних районів, як, наприклад, під Авдіївку. Наш гість також підсумує допомогу з боку Франції та відгуки на заяви самого Макрона. Приєднуйтеся до обговорення - буде цікаво.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.