Вартість долара в Україні має бути 19,33 грн за "індексом Біг Мака" - The Economist

Читать на русском

Гривня зайняла восьме місце серед недооцінених валют за цим показником

Читать на русском
Індекс Біг-Маку
Споживчий ринок та гамбургери: що показав індекс Біг-Маку

Гривня зайняла восьме місце серед недооцінених валют за цим показником

Згідно "Індексу Біг Мака",створеного американським виданням The Economist, гривня виявилася в топ-8 найбільш недооцінених валют світу. Аналітики підрахували, що 1 долар повинен дорівнювати 19,33 гривням. Тоді як зараз один долар в нашій країні за курсом НБУ складає біля 38 грн.

Як повідомляє The Economist, гривня розташувалася на 8-му місці з кінця в оновленому рейтингу недооцінених валют світу за зазначеним індексом. Українська гривня оцінюється в 110 гривень за Біг-Мак, тоді як вартість цього продукту у США становить 5,69 доларів. Розрахунки показали, що курс української валюти занижено на 48,4%.

Серед інших найбільш недооцінених грошових одиниць в світі за Індексом Біг-Маку також виявилися валюти Тайваню, Індонезії, Індії, ПАР, Єгипту, Малайзії та Філіппін. Серед переоцінених валют — швейцарський франк, норвезька крона, уругвайське песо, аргентинське песо євро, шведська крона, костариканський колон і британський фунт.

Показники індексу Біг-Маку в Україні. Джерело: The Economist
Показники індексу Біг-Маку в Україні. Джерело: The Economist

Що таке Індекс Біг-Маку

Індекс Біг-Маку - це економічний показник, створений The Economist у 1986 році. Він визначається на основі вартості гамбургера Big Mac, який продається в мережі ресторанів швидкого харчування McDonald's. Цей індекс використовується для оцінки паритету купівельної спроможності (ПКС) між різними країнами та визначення того, наскільки валюти однієї країни переоцінено або недооцінено в порівнянні з іншими.

Ідея полягає в тому, що однаковий товар (у цьому випадку, гамбургер Big Mac) повинен коштувати однакову суму в різних країнах при застосуванні принципу ПКС. Якщо вартість Big Mac в якійсь країні вища, ніж в інших, то валюту цієї країни вважають переоціненою; якщо вартість нижча, то валюту вважають недооціненою.

Отже, Індекс Біг-Маку є інструментом для визначення ступеня схожості цін на споживчі товари у різних країнах та для аналізу стану їхньої валютної ситуації. Гривня відповідно до "Індексу Біг Мака" є однією з найдешевших валют у світі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.