Міжбанківський курс гривні укріпився за тиждень майже на 1%
За жовтень гривня до долара ревальвувала на 0,6%. Спостерігаються ринкові коливання обмінного курсу готівкової гривні. Це зумовлено ситуативними чинниками та певним чином відображають попит населення на готівку (збільшення на безготівковому сегменті ринку).
Як розповів академік НАН України, ексголова Ради НБУ Богдан Данилишин, загалом станом на 02.11.23 порівняно з 02.11.22 готівкова гривня до долара ревальвувала на 6,1%, а порівняно зі станом на кінець 2022 року — також на 7%. Помірне зростання як попиту, так і пропозиції іноземної валюти на міжбанківському ринку з боку клієнтів банків минулого тижня обумовило збереження чистого попиту на іноземну валюту. Відповідний дефіцит покрили за допомогою інтервенцій Національного банку України, чисте значення яких минулого тижня становило 563 мільйони доларів (порівняно з 675 мільйонами доларів тижнем раніше). Міжбанківський курс гривні укріпився за тиждень майже на 1%.
Водночас дефіцит рахунку поточних операцій, який за 9 місяців 2023 року становив 5,5 мільярдів доларів (порівняно із профіцитом 7,9 мільярда доларів за аналогічний період 2022 року) продовжував виступати домінантним фактором попиту на іноземну валюту. Так, від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами та послугами за січень-вересень досягло 28 мільярдів доларів (у тому числі у вересні "мінус" 3,6 мільярда доларів). При цьому, традиційні канали надходжень іноземної валюти за поточним рахунком поступово зменшуються: надходження в Україну з оплати праці за 9 місяців 2023 року становили 9,1 мільярда доларів (9 місяців 2022 року – 9,6 мільярда доларів), трансферти (переважно до сектору загальнодержавного управління) становили 18,6 мільярда доларів (9 місяців 2022 року – 20,3 мільярда доларів).
Економіст Ілля Несходовський у жовтні заявляв, що девальвація гривні буде незначною. Він не радить скуповувати якісь великі суми валюти.
"Ми розуміємо, що враховуючи, що у нас обсяг імпорту значно перевищує експорт, відповідно, незначна девальвація буде. Але я б не радив скуповувати якісь великі суми валюти. Тому що ця девальвація на сьогодні десь приблизно до 38, підніметься максимально до 39. Чи варті якісь 20-30 копійок для того, щоб здійснювати таку покупку – кожен має вирішувати сам. Самої кількості валюти у Національного банку є достатньо для того, щоб відреагувати на будь-яку ситуацію, якби не зріс попит", - вказав Несходовський.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.