Водяні знаки, рельєф та додаток НБУ: експертка пояснила, як розпізнати фальшиві гривні

Українські банкноти мають декілька рівнів захисту. Про них має знати кожен українець, щоб не опинитися на гачку аферистів

Гривні, банкноти, підробні гривні
Експертка КНДІСЕ розповіла про особливості гривні

Шахраї, які підробляють українські гривні, стають дедалі майстернішими. Подекуди відрізнити фейкові банкноти від справжніх в умовах швидкої перевірки майже неможливо. Але існує декілька способів переконатися, що перед вами саме справжні гроші.

Зокрема, для цього Національний банк України розробив додаток. Також можна використовувати поради експертів з цього питання. Деякими з Інформатором поділилася завідувач відділу технічних досліджень документів лабораторії криміналістичних видів досліджень КНДІСЕ Вікторія Куликовська.

Як розпізнати фальшиві гривні: офіційний додаток від НБУ

Перше, що радить експертка українцям, це встановити офіційний додаток НБУ "Українська гривня". Він, зокрема, візуально демонструє зміни кольору різних елементів банкнот. Застосунок навіть дозволяє відчути рельєфні складові купюри за допомогою вібрації.

Як розпізнати фальшиві гривні на дотик

Те, як ми відчуваємо банкноти на дотик, регулюється ступенями поліграфічного захисту. За словами Куликовської, в банкнотах присутні три види друку - офсетний, глибокий та високий. Наприклад, серія банкноти виконана високим способом друкування або втисненням. Це робить елемент таким, що відрізняється на дотик від решти на банкнотному папері.

Водяні знаки, рельєф та додаток НБУ: експертка пояснила, як розпізнати фальшиві гривні 1

Як розпізнати фальшиві гривні за водяними знаками

Деякі елементи українських банкнот можна побачити за певних умов. Наприклад, нахиливши їх під правильним кутом. Так, наприклад, на 100-гривневій банкноті на номіналі можна побачити слово "гривень", якщо подивитись на неї скоса. Аналогічний елемент захисту присутній і на інших банкнотах.

Крім цього купюри мають елементи, які яскраво світяться під час спрямування на них ультрафіолету. Однак і це вже вміють підробляти шахраї. Тож переконатися в тому, що купюра справжня, можна лише порівнявши її з "оригіналом".

Водяні знаки, рельєф та додаток НБУ: експертка пояснила, як розпізнати фальшиві гривні 2

За словами експертки, ефект люмінесценції може також і зникати з купюр, але це означає, що вона - підробна. Річ у тому, що люмінесценція може зникати, якщо банкноту випадково попрали, наприклад, у пральній машині. Зазначимо, що ці поради не є вичерпними - українцям необхідно бути особливо пильними. Адже шахраї стають дедалі хитрішими.

В Україні розслідують злочини з фейковими грошима

Нещодавно стало відомо, що 19-річний та 24-річний хлопці підробляли іноземну валюту та розраховувалися нею за дорогі мобільні телефони на Івано-Франківщині. До поліції звернувся франківець, який “продав” їм два айфони. Правоохоронцям вдалося встановити групу осіб, яка причетна до кримінального правопорушення. Ними виявилися троє мешканців Буковини.

Які купюри шахраї підробляють найбільше - читайте у матеріалі Інформатора.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube