"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Найбільше європейські "медичні" організації непокоїть "твіндемія"
Тенденції поширення коронавірусу в країнах ЄС говорять про те, що кількість хворих зростатиме. За даними ВООЗ, у Європі розпочалась нова хвиля COVID-19. За декілька тижнів вона дійде до України.
Про це заявив голова Комітету Верховної ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги України Михайло Радуцький. Рівень вакцинації у країнах ЄС доволі високий. Найбільше європейські "медичні" організації непокоїть "твіндемія". Це подвійна епідемія сезонного грипу та COVID-19. Одночасна циркуляція вірусів становить загрозу для вразливих категорій населення, зокрема із хронічними захворюваннями та слабким імунітетом.
У нашій країні другий тиждень поспіль спостерігається зниження кількості хворих на коронавірус. За даними МОЗ, за минулий тиждень підтверджено майже 22 тисячі нових пацієнтів, що на 37% менше за позаминулий тиждень.
"Відповідно зменшилися і показники госпіталізації – до лікарень доставили на 1,4 тисяч менше людей. Кількість летальних випадків залишилось на тому ж рівні. Непокоїть те, що знижується рівень вакцинації від COVID-19: за тиждень з 3 по 9 жовтня щепилися 151 тисяч людей, за тиждень з 10 по 16 жовтня – 105 тисяч людей. Так, дійсно, показники захворюваності зменшуються, але це не означає, що хвиля коронавірусу закінчилась. Наразі вакциновано двома дозами лише 50% громадян, а для колективного імунітету потрібно хоча б 80%", - наголосив Радуцький.
Українців закликають вакцинуватись – і від COVID-19, і від грипу. Це дозволить убезпечити себе від тяжкого перебігу хвороби.
На фоні того, що в Україні зростає кількість хворих на коронавірус важливо знати основні симптоми захворювання. Хворі на COVID-19 можуть по-різному переносити захворювання. Легкий перебіг характеризується такими симптомами, як невисока гарячка (до 38° C), нежить або закладеність носа, головний біль, біль у горлі, біль у м’язах, кашель, спотворення нюху, смаку або втрата нюху.
Водночас цей перелік не є вичерпним, оскільки COVID-19 мутує, а тому перелік ознак може змінюватись. При будь-яких ознаках гострої респіраторної інфекції потрібно зробити тест. Це допоможе точно визначити: хворієте ви на коронавірус чи у вас звичайна застуда. Направлення на безкоштовне тестування зобов’язаний видати сімейний лікар. У випадку, якщо у вас немає сімейного лікаря, або він з якихось причин не надав направлення на тестування, телефонуйте на гарячу лінію 0 800 60 20 19.
Нагадаємо, у Тернополі повернули масковий режим. Крім того, в Україні змінились правила щодо вакцинації від коронавірусу.
Також Інформатор писав, яку безкоштовну допомогу можуть отримати українці при лікуванні COVID-19 у стаціонарі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.