У Тернополі повернули масковий режим

Читать на русском

Жителі Тернополя тепер знову повинні носити маски у громадських місцях

Читать на русском
У Тернополі повернули масковий режим

Жителі Тернополя тепер знову повинні носити маски у громадських місцях

У Тернополі з четверга, 22 вересня, повертається обов'язкове носіння масок. Вдягати їх треба буде під час поїздок в громадському транспорті, перебування у магазинах, ТРЦ, закладах харчування та в церквах. Таке рішення прийняли через різке зростання захворюваності на коронавірус.

Як повідомляє Тернопільська міська рада, 21 вересня на засіданні міського штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації вирішили:

  • повернути обов'язковий масковий режим у місцях масового скупчення населення, громадському транспорті, торгово-розважальних центрах, магазинах, закладах громадського харчування, закладах культури і мистецтв, релігійних установах;
  • забезпечити роботу водіїв та кондукторів на маршрутах використовуючи засоби індивідуального захисту;
  • здійснювати перевезення пасажирів виключно в захисних масках (респіраторах);
  • здійснювати щоденну профілактичну дезінфекцію громадського транспорту;
  • під час богослужінь у храмах дотримуватись маскового режиму та інших санітарно-протиепідемічних вимог. При здійсненні релігійних обрядів використовувати одноразовий посуд або використовувати засоби для дезінфекції літургійного посуду.

Рішення щодо запровадження маскового режиму у школах прийматимуть директори навчальних закладів залежно від рівня захворюваності. Крім того, це перше рішення в Україні про відновлення обов'язкового маскового режиму, запроваджене після початку повномасштабного вторгнення.

Ситуація з COVID-19 в Україні

В Україні продовжує зростати кількість захворювань на COVID-19. За останній тиждень на коронавірус захворіли понад 36 тисяч людей. Через зростання кількості нових випадків COVID-19 українців просять вакцинуватися. Перелік пунктів та центрів вакцинації за посиланням

Симптоми коронавірусу

Зазначимо, що хворі на COVID-19 можуть по-різному переносити захворювання. Легкий перебіг захворювання характеризується такими симптомами, як невисока гарячка (до 38° C), нежить або закладеність носа, головний біль, біль у горлі, біль у м’язах, кашель, відсутність змін психічного стану (порушення свідомості), спотворення нюху (дизосмія), смаку (дизгевзія) або втрата нюху (аносмія). 

Водночас цей перелік не є вичерпним, оскільки COVID-19 мутує, а тому перелік ознак може змінюватись. Через це потрібно робити тест при будь-яких ознаках гострої респіраторної інфекції. Це допоможе точно визначити: хворієте ви на коронавірусну хворобу чи у вас звичайна застуда. Направлення на безкоштовне тестування зобов’язаний видати сімейний лікар. У випадку, якщо у вас немає сімейного лікаря, або він з якихось причин не надав направлення на тестування, телефонуйте на гарячу лінію 0 800 60 20 19. Необхідно консультуватись із сімейним лікарем та у разі погіршення самопочуття терміново йому про це повідомляти. У екстрених випадках телефонуйте на 103 для виклику медичної бригади. 

Нагадаємо, в Україні змінились правила щодо вакцинації від коронавірусу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.