Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
“Це розповідь про взаємне кохання, де кожен день стає святом, коли поряд та людина, яка здатна захистити й підтримати. Це пісня про кохання, яке дарує надію і спокій, роблячи світ теплішим і світлішим лише завдяки тому, що поряд саме він.”, — розповіла Alena Omargalieva.
Найкращий спосіб захиститись від важкого перебігу COVID-19 та госпіталізації є вакцинація
Якщо людина захворіла на коронавірус — усю медичну допомогу у стаціонарі вона може отримати безкоштовно. Мова йде про дослідження, аналізи, лікування, медикаментозну та кисневу терапії, знеболення на всіх етапах. Для госпіталізації потрібне направлення від лікаря.
Про це розповіли у Національній службі здоров'я України. У цьому році до програми медичних гарантій увійшов новий пакет "Готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та в інших надзвичайних ситуаціях". Регіональні департаменти охорони здоров'я визначили опорні лікарні, які контрактувалися за цим пакетом із розрахунку один медзаклад на 200 тисяч населення. Таких закладів є 199 по всій країні. Саме до них мають госпіталізовувати пацієнтів з коронавірусом.
Якщо пацієнт потрапить у заклад, який не має договору інфекційну готовність, то НСЗУ заплатить такій лікарні за іншим пакетом – "Стаціонарна допомога пацієнтам з COVID-19", за умови укладеного договору. Договір на цей напрям має 581 медзаклад по всій країні. Перелік цих закладів можна дізнатися за номером контакт-центру 16-77. Усі ці медзаклади забезпечені палатами інтенсивної терапії, обладнанням для проведення лабораторних та інструментальних досліджень, лікарськими засобами та медичними виробами для надання допомоги, апаратами ШВЛ.
Передусім пацієнту, що потрапив на стаціонар, мають забезпечити первинний огляд. Далі пацієнту призначають необхідні дослідження, аналізи, тести, консультації. Також пацієнту мають зробити тестування на COVID-19 методом ПЛР та інші необхідні аналізи: розгорнутий клінічний аналіз крові, загальний аналіз сечі, бактеріологічні дослідження, біохімічний аналіз, аналіз на глюкозу в крові. А також провести ЕКГ, рентген, УЗД або інші дослідження, якщо їх потребує пацієнт. Якщо ви або хтось з ваших близьких захворів на коронавірус, звертайтесь до лікаря, зважайте на рекомендації медиків і не відмовляйтесь від госпіталізації, якщо вона потрібна. Вчасно надана медична допомога може врятувати життя людини з COVID-19.
На фоні того, що в Україні зростає кількість хворих на коронавірус важливо знати основні симптоми захворювання. Хворі на COVID-19 можуть по-різному переносити захворювання. Легкий перебіг характеризується такими симптомами, як невисока гарячка (до 38° C), нежить або закладеність носа, головний біль, біль у горлі, біль у м’язах, кашель, спотворення нюху, смаку або втрата нюху.
Водночас цей перелік не є вичерпним, оскільки COVID-19 мутує, а тому перелік ознак може змінюватись. При будь-яких ознаках гострої респіраторної інфекції потрібно зробити тест. Це допоможе точно визначити: хворієте ви на коронавірус чи у вас звичайна застуда. Направлення на безкоштовне тестування зобов’язаний видати сімейний лікар. У випадку, якщо у вас немає сімейного лікаря, або він з якихось причин не надав направлення на тестування, телефонуйте на гарячу лінію 0 800 60 20 19.
Нагадаємо, дві вакцини від коронавірусу змінили назви. Крім того, Україні загрожує твіндемія.
Також Інформатор писав, чи потрібно робити другу бустерну дозу щеплення від COVID-19, якщо людина не є в групі ризику.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.