В Одесі бариста відмовився розмовляти українською: йому довелося вибачатися

Читать на русском

Мовний скандал в Одесі розгорнувся через те, що працівник кавʼярні називав місто "російськомовним". За твердженням активістів, чоловік переїхав в Україну з Твєрі 8 років тому.

Читать на русском
Бариста в Одесі
Бариста втрапив в черговий мовний скандал в Одесі

Мовний скандал в Одесі розгорнувся через те, що працівник кавʼярні називав місто "російськомовним". За твердженням активістів, чоловік переїхав в Україну з Твєрі 8 років тому.

В одній з кавʼярень Одеси бариста відмовився обслуговувати відвідувачку українською. Після цього працівника закладу знайшов місцевий активіст - герою скандалу довелося вибачитися.

Відео інциденту опубліковані в соцмережах.

Відвідувачка кавʼярні попросила баристу говорити українською, оскільки в Україні законодавство зобовʼязує працівників сфери обслуговування спілкуватися державною мовою.

Однак чоловік у відповідь сказав, що "Одеса - російськомовне місто" і "Яка різниця, якою мовою (розмовляти), у нас вільна країна".

Після інциденту баристу знайшов активіст Демʼян Ганул і змусив того вибачитися на камеру. На новому відео працівник кавʼярні заявив, що Одеса – українське місто, яке "успішно переходить на українську мову".

"Бариста живе в Україні 8 років, вгадаєте де він народився?" - написав автор публікації.

Активіст додав, що бариста переїхав до Одеси з російського міста Твєрь 8 років тому.

Коментарі

Мовні скандали в Україні

Напередодні в Одесі від роботи відсторонили дільничого офіцера поліції та його керівника. Причиною став конфлікт між правоохоронцем та затриманим через російську мову. Останнього обурило, що правоохоронець спілкується з ним російською мовою. У відповідь дільничий заявив, що вони "понаїхали" та пропонує "вийти".

Також в травні цього року ректор Національної академії прикладних мистецтв у Києві Олександр Лубянський потрапив у мовний скандал - одна зі студенток була проти того, щоб з нею розмовляли російською мовою, однак викладача це обурило. У підсумку він порадив дівчині забрати документи з вишу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.