Чи можна потовстішати від авокадо… Тонкощі фруктових дієт

Фрукти, окрім фруктози, містять також чимало клітковини, антиоксидантів та мінералів. Чи може це завадити схудненню

Фрукти насправді корисні і їх потрібно їсти
Віддавайте перевагу фруктам, а не тістечкам з цукерками

Коли мова заходить про здорове харчування або дієти, то люди натрапляють на безліч застережень щодо шкідливості фруктів. Багато дієтологів досі радять відмовлятись від фруктів, стверджуючи, що вони містять багато цукру, який не допоможе позбавитись зайвих кілограмів. 

У цій статті Інформатора ми спростуємо ці міфи та за допомогою фахівців доведемо, що фрукти насправді корисні і їх потрібно їсти. 

Міф № 1. Варто відмовитися від фруктів, у яких багато цукру

Один з найрозповсюдженіших міфів – це те, що деякі фрукти містять багато цукру, і через це вони можуть бути для вас шкідливими. Та існує різниця між натуральним цукром, фруктозою, та тим, що додають у фаст-фуд.

"Фруктоза шкідлива лише у великих кількостях, які важко отримати в надлишку в природній формі з фруктів. Для більшості людей кількість цукру у фруктах безпечна для споживання", повідомляють дієтологи

Фрукти, окрім фруктози, містять також чимало клітковини, антиоксидантів та мінералів, які можуть допомогти контролювати апетит та довше підтримувати відчуття ситості. Тому замість того, щоб хапати шматочок торта, спробуйте з’їсти трохи фруктів, які стануть ідеальною закускою чи натуральним десертом під час схуднення.

5 міфів про те, що фрукти можуть завадити схудненню 1

Міф № 2. Фрукти містять багато вуглеводів

Багато людей відмовляються від фруктів, тому що вони містять вуглеводи й можуть спричинити набір ваги. І це твердження частково правдиве – фрукти й правда містять досить багато вуглеводів, проте вони здорові, і допомагають підтримувати здоровий мікробіом кишківника.

Тож уникати цих сполук у раціоні не потрібно, адже вони забезпечують мозок і тіло енергією, а також підтримують функції організму. Якщо ви намагаєтеся схуднути, зверніть увагу на розмір порцій - дорослі повинні їсти від 1,5 до 2 чашок фруктів на день.

Міф № 3. Через авокадо можна потовстішати

Часто під час схуднення люди виключають зі свого щоденного харчування авокадо, адже воно містить відносно багато жирів. Та дієтологи стверджують, що це міф, і насправді авокадо допомагає контролювати апетит та містить багато поживних речовин, щоб забезпечити ситість.

Якщо ви регулярно їстимете авокадо, це сприятиме тому, що ви менше перекушуватимете між прийомами їжі. Поєднуйте авокадо з нежирним білком, цільнозерновими продуктами та овочами, щоб отримати збалансовану, поживну та ситну їжу, яка допоможе вам схуднути.

5 міфів про те, що фрукти можуть завадити схудненню 2

Міф № 4. Фрукти не можна змішувати між собою

Мережею гуляє міф про те, що якщо їсти різні фрукти разом, це зруйнує клітковину та зменшує кількість поживних речовин, які ви отримаєте від плодів. Через це чимало людей відмовляються від вживання смузі, а натомість намагаються їсти кожен фрукт окремо.

Дієтологи стверджують, що змішування фруктів піддає їх окисленню, і поживні речовини можуть втратитися через вплив кисню. Та для того, щоб він став відчутним, має пройти певна кількість часу – щонайменше, одна година. Тож якщо ви робите смузі чи фруктовий салат і вживаєте ці страви відразу, вам нема про що турбуватися.

Міф № 5. Фрукти не можна їсти на голодний шлунок

Якщо ви досі вірите, що вживання фруктів натщесерце призводить до того, що вони гниють у шлунку та сповільнюють метаболізм, знайте – це неправда. Людський шлунок через кислотність запобігає надмірному росту бактерій, тож гниття просто неможливе.

Проте деякі фрукти, наприклад, яблука та цитрусові, що містять розчинну клітковину, і справді можуть уповільнити метаболізм, проте це не завжди погано. Це означає, що ви протягом довшого часу відчуватимете ситість та зможете легше контролювати і апетит, і вагу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube