“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Українців просять вакцинуватися
Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) очікує пік нової хвилі коронавірусу в січні. Пенсіонери знаходяться у групі ризику через ймовірність важкого перебігу хвороби або смерті внаслідок неї. Статистика показує, що рівень вакцинації цієї категорії доволі низький.
Про це повідомив голова Комітету Верховної ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький. За даними МОЗ, за час вакцинальної кампанії щеплено понад 8 мільйонів пенсіонерів. У категорії 60-69 років вакциновано 50%, 70-79 років – 33%, старше 80 років – лише 19%. Йдеться про первинний курс вакцинації. Якщо ж рахувати із бустерними дозами, то показники будуть ще нижчі.
"Невакциновані люди похилого віку мають великий ризик при захворюванні на COVID-19. За минулий тиждень 40% інфікованих з цієї категорії та 85% померлих", - наголосив Радуцький.
Якщо взяти загальні цифри, то перше бустерне щеплення зробили лише 8% українців, ще не щепилися бустером 12 мільйонів українців. Відповідно вони не мають повноцінного захисту від захворювання.
"Рівень вакцинації знижується: за минулий тиждень щеплення від COVID-19 зробили 75 тисяч людей, що на 25% менше за передостанній. Тому закликаю всіх українців, а особливо з груп ризику, вакцинуватись від COVID-19 та захистити себе від тяжкого перебігу хвороби. В умовах війни – це необхідність. Адже госпіталізований пацієнт від коронавірусу займає місце у лікарні, яке може знадобитись пораненому військовому або цивільному внаслідок бойових дій", - зазначив Радуцький.
Безпечність вакцинації доведена вже давно, і зараз це єдиний шанс захиститися від важкого перебігу коронавірусу. В Україні доступні для безкоштовного щеплення три вакцини – CoronaVac, Comirnaty (Pfizer), і Janssen (Johnson & Johnson). Отримати своє щеплення від COVID-19 можна в будь-якому закладі первинної медичної допомоги, незалежно від наявності декларації з лікарем і типу дози (першої, другої чи бустерної). Для цього: зверніться до найближчого медичного закладу, знайдіть пункт вакцинації за посиланням або за телефоном гарячої лінії НСЗУ 1677, візьміть паспорт, прийдіть та отримайте щеплення. Вакцина може захистити вас від інфікування або суттєво полегшити перебіг коронавірусної хвороби. Перед вакцинацією варто проконсультуватися з вашим лікарем, а перед самим щепленням — повідомити медичного працівника, який робить укол, про наявні хронічні захворювання.
Загальні рекомендації щодо профілактики COVID-19. Не торкайтеся брудними руками очей, носа та рота. Якщо захворіли — залишайтеся вдома. Коли чхаєте та кашляєте прикривайте рот і ніс серветкам. Не забувайте регулярно провітрювати приміщення та дезінфікувати поверхні. З людьми тримайте дистанцію в 1,5 метра, особливо з тими, хто має симптоми респіраторного захворювання.
Нагадаємо, в Україні змінились правила щодо вакцинації від коронавірусу. Крім того, в Європі нова хвиля коронавірусу.
Також Інформатор писав, як рятуватись від флурони — поєднання грипу та коронавірусу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.