“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Говорити про те, що осіння хвиля COVID-19 в Україні спадає, поки зарано
В Україні спостерігається незначне зниження захворюваності на COVID-19. За тиждень зафіксовано близько 16 тисяч інфікованих, 3 тисячі з них – ушпиталили. Це в середньому на тисячу менше, ніж позаминулий тиждень.
Про це повідомив голова Комітету Верховної ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький. За його словами, летальних випадків стало набагато менше, ніж рік тому.
"Ми спостерігаємо невелике зниження кількості хворих порівняно з позаминулим тижнем і два тижні тому. На сьогодні це приблизно 16 тисяч випадків і 3 тисяч госпіталізованих. Це в середньому на тисячу менше, ніж позаминулий тиждень" - сказав Радуцький.
Водночас рівень захворюваності на коронавірус в Європі зростає, особливо в країнах, які межують з Україною. Зокрема в Польщі, з якої і в яку зараз їдуть багато людей. Тому, за словами Радуцького, говорити про те, що осіння хвиля COVID-19 в Україні спадає, поки зарано.
"Цього тижня 50 тисяч людей вакциновано другою бустерною дозою, тому перебіг захворювання у вакцинованих людей набагато легше. А Омікрон сам по собі не такий важкий як попередні штами COVID-19. На сьогодні летальних випадків набагато менше, ніж рік тому", - сказав Радуцький.
Україна забезпечена вакцинами від COVID-19. Йдеться про Coronavac та Pfizer.
"Ми отримали від ЮНІСЕФ декілька мільйонів доз вакцин. 300 тисяч доз вже розвезені по регіонах. Зараз ми спостерігаємо деяке зменшення показників вакцинації, 50 тисяч всього минулого тижня провакцинувались, але ми це відносимо до терористичних російських атак, які відбувались останні два тижні", - пояснив Радуцький.
Також, за його словами, Україна вже забезпечена вакцинами і від грипу. Зокрема, військові та лікарі отримають їх безкоштовно. Інші громадяни, яких не віднесли до груп ризику, можуть придбати їх самостійно в аптеках.
"В аптеках можна придбати за власний кошт вакцину… Мені здається, 300 гривень одна доза коштує. Це французька вакцина "Ваксігрип", яка розроблена саме для вірусів, які вже є в цьому році", – додав Радуцький.
Грип та COVID-19 – респіраторні захворювання, які викликаються різними вірусами. Причиною першого є віруси грипу, другого – коронавірус, вперше виявлений у 2019 році. Як грип, так і COVID-19 можуть передаватись від людини до людини, які перебувають поруч, не дотримуючись дистанції. У порівнянні із грипом, COVID-19 може викликати більш серйозні наслідки для здоров’я. Проте обидва захворювання можуть мати важкий перебіг та летальні наслідки. Окрім того, людина, інфікована COVID-19 може мати довший безсимптомний період і може бути заразною для інших також довше. Спільними симптоми є: підвищена температура або лихоманка/відчуття ознобу, кашель, втома, задишка та утруднене дихання, біль у горлі, нежить та закладеність носа, біль у м’язах, головний біль, блювота, діарея, втрата смаку та запаху (хоча частіше це зустрічається при COVID-19). Визначити, чим саме хворіє людина лише на основі симптомів неможливо. Для підтвердження точного діагнозу необхідне тестування.
Єдиним захистом від вказаних захворювань є вакцинація. Водночас щеплення від грипу не включено до Національного календаря профілактичних щеплень, вона є рекомендованою. Проте вакцину можна придбати в аптеках, а щеплення безоплатно зробити в медзакладі, де укладена декларація із сімейним лікарем. Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплень шукайте за посиланням.
Нагадаємо, в Україні змінились правила щодо вакцинації від коронавірусу. Крім того, в Європі нова хвиля коронавірусу.
Також Інформатор писав, як рятуватись від флурони — поєднання грипу та коронавірусу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.