Українські біженці залишають п'ять країн ЄС: звідки виїжджають найбільше

Читать на русском

Найбільше українських біженців наразі перебуває у Німеччині - 1,28 млн осіб

Читать на русском
Українські біженці залишають п'ять країн ЄС
Українські біженці у Європі

Найбільше українських біженців наразі перебуває у Німеччині - 1,28 млн осіб

Станом на кінець лютого 2024 року 4,2 мільйона громадян України отримали тимчасовий захист у Європейському Союзі. Це на 37 600 осіб більше, ніж у січні.

Як йдеться у повідомлення Євростату, найбільше українських біженців наразі перебуває у трьох країнах ЄС, Йдеться про Німеччину (1,28 млн осіб), Польщу (957 тис.) та Чехію (385 тис.). Порівняно з січнем, у цих країнах кількість українців, які отримали тимчасовий захист, також зросла.

Водночас в деяких країнах ЄС спостерігається зменшення цієї кількості. Найбільше воно у Австрії (-1 420 осіб), Франції (-685 осіб), Естонії (-550 осіб), Нідерландах (-120 осіб) та на Мальті (-20 осіб).

Тимчасовий захист в ЄС українці отримують на основі рішення Ради ЄС від 4 березня 2022 року. Це рішення дійсне до 4 березня 2025 року. Більшість українських біженців, які отримали тимчасовий захист у ЄС, - це жінки (46%) та діти (33%).

У яких країнах виплати біженцям з України найбільші?

Розмір соціальних виплат для українських біженців у Європі значно відрізняється залежно від країни. Найбільше отримують у Бельгії (1140 євро на місяць), Ірландії (824 євро) та Норвегії (650 євро). Найменші виплати у Великій Британії - від 300 євро на людину.

Водночас Німеччина готується впровадити спеціальні дебетові картки для шукачів притулку, які обмежуватимуть використання ними отриманих від держави виплат. Цю ініціативу підтримали три парламентські фракції урядової коаліції. Законопроект буде винесений на голосування у нижній палаті парламенту.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що роботодавці у Польщі почали більше забезпечувати працівників житлом. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.