Виплати для українських біженців у Європі: які країни платять найбільше

Читать на русском

Найбільші соціальні виплати українці можуть отримати в Бельгії, Ірландії та Норвегії

Читать на русском
Біженці в Європі
Програми підтримки біженців разюче відрізняються в залежності від держави перебування

Найбільші соціальні виплати українці можуть отримати в Бельгії, Ірландії та Норвегії

Українські біженці в Європі найчастіше змушені користуватися соціальними виплатами. Подекуди ця сума перевищує 1000 євро, а інколи - навіть менша за середню зарплату в Україні. На гроші мають право всі українці за кордоном, які отримали статус тимчасового захисту.

Найбільші соціальні виплати українці можуть отримати в Бельгії, Ірландії та Норвегії. Відповідну інфографіку опублікував TG-канал "Батальйон Монако". 

Так, в Бельгії громадяни України можуть розраховувати на 1140 євро щомісячної виплати на одного дорослого. На другому місці - Ірландія, де платять 824 євро. На третьому - Норвегія з 650 євро відповідно. 

Далі йде Німеччина: там в середньому наші біженці можуть розраховувати на 502 євро. У Швейцарії ця сума може сягати від 350 до 500 євро. У Франції - 426 євро. А менше за всіх платить Британія: від 300 євро на одну людину. 

"Програми підтримки відрізняються в різних країнах. Сума коштів, які отримують українці "на руки", може залежати від житла, складу сім'ї та статусу навчання чи пошуку роботи", - акцентують автори інфографіки. 

Скільки отримують біженці в різних країнах Європи
Скільки отримують біженці в різних країнах Європи

 Скільки українських біженців планують повертатися до України 

Нагадаємо, що через повномасштабну російську агресію мільйони українців вимушені були покинути свої домівки. Наразі в Європі перебуває понад 6 мільйонів наших людей. Частка біженців зростає, адже останнім часом РФ інтенсифікувала повітряний терор великих міст, зокрема, Харкова. 

При цьому більша частина вимушених переселенців поки що не планує повертатися. За даними останніх досліджень, як мінімум ще півроку не повернуться в Україну 88% біженців. Однак в тій же Польщі хочуть повернутися 70% українців, однак тільки після завершення війни. 

Раніше ми писали, що в Європі значно зросла кількість українських біженців чоловічої статі та призовного віку. Останнім часом їх стало як мінімум вдвічі більше. Точна кількість тих чоловіків, кому вдалося нелегально втекти в ЄС, невідома. За різними даними, їх може бути понад 600 тисяч

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.