Німеччина вводить спеціальні дебетові картки для біженців: що це означає для українців, які перебувають в країні

Читать на русском

Німеччина впроваджує систему обмежень для витрат біженців за допомогою нових карток

Читать на русском
Українські біженці в Німеччині
Німеччина анонсувала нові дебетові картки для отримувачів державної допомоги

Німеччина впроваджує систему обмежень для витрат біженців за допомогою нових карток

Німеччина заявила про впровадження спеціальних дебетових карток, які встановлюють обмеження на використання отриманих виплат від держави прохачами притулку. Три парламентські фракції урядової коаліції погодили законопроект щодо введення спеціальних карт. Законопроєкт буде винесений на голосування у нижній палаті після того, як Партія зелених підтримала його після кількох місяців переговорів.

Цю новину повідомляє Reuters. Основними особливостями нових карток будуть контроль витрат для біженців (в тому числі і з України - ред.) та запобігання грошовим переказам за кордон.

Уряд канцлера Олафа Шольца вважає, що цей новий інструмент допоможе скоротити виплати грошової допомоги. Зазначається, що деякі землі Німеччини вже запустили подібні картки для покупок та активно пропонували створення загальнонаціональної правової бази для їх впровадження.

Німеччина змінює умови для українських біженців

Цього року на українців у Німеччині очікує низка суттєвих змін. Станом на 22 березня 2024 року кількість українських біженців у ФРН зросла до 1,65 млн осіб, це на чверть мільйона більше, ніж у 2023 році. В цьому році влада змінила умови перебування і підтримки громадян України, які торкнуться як виплат, так і можливостей для працевлаштування.

За даними Deutsche Welle, термін статусу захисту для біженців з України було продовжено. Дозволи на проживання автоматично діють до 4 березня 2025 року, і біженцям з України не потрібно буде знову відвідувати імміграційні служби.

Німецька влада розробила ініціативи, спрямовані на поліпшення умов отримання соціальної допомоги та працевлаштування. Зараз українські біженці в Німеччині отримують допомогу по безробіттю Bürgergeld на рівні з громадянами. Цією допомогою користується приблизно 700 тисяч українців, з яких 480 тисяч - працездатного віку. Водночас рівень працевлаштування серед них становить лише 19%.

Міністр праці Губертус Гайль анонсував можливе часткове скасування допомоги для тих, хто відмовляється від запропонованих робочих місць без важливої причини. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.