В Польщі з’явився новий проект, за допомогою якого українських освітян забезпечать безоплатною підготовкою з працевлаштування у місцеві навчальні заклади
Нещодавно з’явився новий проєкт «Працюй за освітою, працюй в освіті» від фундації «Незламна Україна» та міжнародної організації CARE International in Poland. У рамках проєкту в Польщі українських освітян забезпечать безоплатною підготовкою з працевлаштування у місцеві навчальні заклади. Про це 7 квітня пише finance.ua.
Проєкт «Працюй за освітою, працюй в освіті» спрямований на допомогу українкам, які мають педагогічну або психологічну освіту та безробітні або працюють учителями, вихователями, шкільними психологами чи медсестрами, які хочуть обіймати відповідні посади у Польщі.
Проєкт допоможе українкам:
"Також для учасниць проведуть спеціальні тренінги, щоб пояснити різницю між освітніми системами у Польщі та Україні", - йдеться в повідомленні розробників проєкту.
Зазначається, що буде надана допомога у підготовці до співбесіди та проходженні всіх етапів відбору. Кожного фахівця буде супроводжувати менеджер від подачі заявки до кінцевого працевлаштування до обраного навчального закладу у Польщі.
Майбутні учасниці повинні мати:
Подати заявку на участь в проєкті можна за посиланням.
В Міністерстві реінтеграції вважають за необхідне подбати про зарахування педагогічного стажу вчителям, які працюють в українських навчальних закладах у Польщі. Йдеться про вчителів, які при виїзді за кордон були змушені звільнитися з українських шкіл.
Між Україною та Республікою Польща у вересні 2013 року було підписано Угоду про соціальне забезпечення. Згідно з нею час роботи на посадах педагогічних та науково-педагогічних працівників у Польщі після повернення таких працівників в Україну має бути зарахований при обчисленні стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років.
Водночас Угодою не врахований стаж вчителів, які при виїзді за кордон були змушені звільнитися з українських шкіл, але продовжують навчати українських дітей у Польщі. Для них важливо, щоб після повернення в Україну їхній стаж був визнаний.
Для вирішення цього питання українським школам у Польщі було запропоновано підписати відповідні угоди з Державним ліцеєм «Міжнародна українська школа» (МУШ).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.