Українці створили новий далекобійний дрон-камікадзе, який здатен долати до 1000 км – Forbes

Читать на русском

Основою для безпілотника став спортивний планер Nynja

Читать на русском
Український безпілотник
Особливістю БПЛА є оснащення його ФАБ

Основою для безпілотника став спортивний планер Nynja

В арсеналі ЗСУ з'явився новий тип далекобійних ударних безпілотників, основою якого став легкомоторний спортивний літак Nynja. Один з екземплярів цього БПЛА нещодавно знайшли у РФ на відстані близько 1000 км від України. Особливістю є здатність нести ФАБ.

Про знахідку повідомили російські пропагандисти, а проаналізували інформацію від окупантів фахівці видання Forbes. Зазначається, що дрон-камікадзе впав у полі на території РФ так і не діставшись цілі. На це вказує закріплений ФАБ-100 у нього "під черевом".

"Схоже, Україна перетворила ще один спортивний літак на ще один ударний дрон дальньої дії. Один із них розбився на території Росії, як повідомляється, більш ніж за 600 миль (близько 1000 км - ред.) від російсько-українського кордону", – йдеться у повідомленні.

Українці створили новий далекобійний дрон-камікадзе, який здатен долати до 1000 км – Forbes 1

На дрон фахівці ще прикріпили відеокамеру, яка допомагає оператору віддалено слідкувати за рухом й в останню мить навести його на ціль. Ймовірно автономна навігація здійснюється за допомогою GPS. Розташування ФАБ вказує на те, що безпілотник міг скинути бомбу, а потім розвернутись та полетіти назад. Але у того екземпляра, що знайшли окупанти, щось пішло не так.

"Перенесення вибухового вантажу під черевом, а не всередині кабіни, як, очевидно, робить А-22, може означати, що дрон Nynja може скинути бомбу, а потім розвернутися та повернутися на базу. Це зробить його багаторазовим", — зауважили у Forbes.

У виданні також заявили, що базова версія планера Nynja здатна долати до 600 км на крейсерській швидкості близько 160 км/год і з корисним навантаженням у кілька сотень кілограмів. Але вочевидь його силову установку доопрацювали, щоб дрон зміг здолати майже у два рази більше.

Скільки саме таких безпілотників створили для ЗСУ, невідомо. Варто зазначити, що у 1991 році виробник випустив щонайменше 1600 екземлярів Nynja. У Forbes припустили, що Україна наразі скуповує такі планери у їх власників, щоб перетворити на ударні дрони.

Далекобійні безпілотники в Україні

Війну РФ проти України вже охрестили "війною дронів". На фронті БПЛА багато й вони значно полегшують життя воїнів. Також безпілотники використовують для ударів по РФ. Якщо раніше Україна використовувала лиши безпілотники західного виробництва, то тепер до забезпечення доєднались і місцеві виробники.

Україна інвестувала сотні мільйонів доларів у безпілотники дальньої дії. Зокрема, з’явився дрон з дальністю 3000 кілометрів. Він може досягти до Сибіру. За його допомогою українські воїни зможуть завдати нищівних ударів по інфраструктурі РФ. 

Також почали випробовувати дрони зі штучним інтелектом, які США та Британія розробили спеціально для України. Наразі вони не на фронті - бійці проводять їх випробування. Військові кажуть, що не все так просто, як видається на перший погляд. Але ці безпілотники дуже ефективні та можуть суттєво вплинути на ситуацію на фронті. 

Стартап Finmap також вирішив створити та запустили у виробництво безпілотник для ЗСУ. Вони показали прототип, і це розвідувальний БПЛА Buntar 1. Його задача – збір інформації. Особливість полягає у здатності протидіяти ворожим РЕБ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.