Дрони-камікадзе зі штучним інтелектом вже випробовують бійці ЗСУ: з якими труднощами зіткнулись

Іноді smart-безпілотник видає бажане за дійсне, і завдання оператора - зрозуміти це

Дрон зі штучним інтелектом
Дрон зі штучним інтелектом проходять випробування

Дрони зі штучним інтелектом, які США і Великобританія розробили спеціально для України і обіцяли передати бійцям ЗСУ через кілька тижнів або місяців, вже приїхали до українських захисників. Наразі вони не фронті - бійці лише проводять випробування безпілотників. І кажуть, що не все так просто, як видається на перший погляд. 

Про це повідомив заступник головнокомандувача ЗСУ Вадим Сухаревський. Під час брифінгу у середу 21 лютого він сказав: 

"Такі системи є. Я хочу сказати, що це дуже складний процес у плані реалізації та впровадження в життя - застосування цих дронів саме на фронті, у бойовому застосуванні". 

Військовий пояснив, що ці безпілотники - дуже ефективні й можуть суттєво вплинути на ситуацію на фронті. Але від операторів вимагається більше майстерності, бо керування безпілотників зі штучним інтелектом має низку нюансі.  

"Наприклад, як ми відрізняємо картинку штучного інтелекту від реальної? За кількістю "пальців". Ось якраз ця кількість "пальців" на картинці - це і є той момент, який нам потрібно буде втілювати в життя саме на полі бою. Адже дрон іноді створює свою картину поля бою, а фаховий оператор має відразу зрозуміти, чи вона є справжньою", - зазначив він. заступник головнокомандувача ЗСУ.

Штучний інтелект проти окупантів

18 лютого стало відомо, що Велика Британія співпрацює з іншими країнами, включно із США, щоб надати Україні тисячі нових дронів із підтримкою штучного інтелекту. Такі БПЛА можуть одночасно обстрілювати не одну, а кілька російських цілей. Їх планують відправити в Україну упродовж декількох місяців - стверджували західні ЗМІ. Але вони помилились - дрони вже тут. 

Інженери, які розробили цю технологію, вважають, що безпілотник з ШІ може дозволити українським бійцям захопити певні російські позиції в основному одними лише безпілотними засобами. Тобто, таким чином можна суттєво полегшити проблему зі снарядним голодом і нестачею артбоєприпасів.  

Також Інформатор писав, що українська компанія devDroid розробила дрони зі штучним інтелектом. Вони можуть самостійно вираховувати балістику прямо з окопу. Управління цими безпілотниками - дистанційне. Бойовий модуль "ТГП" розміщується в окопі для маскування і захисту. Штучний інтелект розпізнає рухи та живу силу, після чого підіймає зброю з окопу та дає сигнал оператору про захоплення цілі, щоб той міг відкрити вогонь.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Січнева ситуація над Україною напружена: російські пропагандисти оголосили про найпотужнішу атаку на Крим. З урахуванням потужного протиповітряного оборонного комплексу в Криму виникає питання, чи намагаються українські сили завдати максимальної шкоди чи визначають географічне місце ППО для подальших заходів.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube