Україна вводить європейський підхід до поводження з відходами: що це означає

Читать на русском

Це дозволить Україні побороти навалу відходів

Читать на русском
Україна вводить європейський підхід до поводження з відходами: що це означає

Це дозволить Україні побороти навалу відходів

Україна вводить європейський підхід до поводження з відходами. Відтепер виробники нестимуть відповідальність за збирання та подальшу переробку відходів упаковки. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

"Україна нарешті робить перший крок на шляху до цивілізованого управління відходами. Ми вже відстали від європейських сусідів на 20-30 років. Фактично, сьогодні Україна є єдиною країною в Європі, де держава не має контролю над відходами, а понад 90% їх захоронюється в землю. Наша мета - бути повноправним членом Європейського Союзу, тож ми повинні показати здатність проводити реальні європейські реформи", - прокоментував міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Прийняття Закону «Про управління відходами» дає можливість розпочати зміни, які необхідні Україні для того, щоб стати членом Європейського Союзу, а саме:

  • впровадити європейську ієрархію поводження із відходами, 
  • система управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях, 
  • закрити старі сміттєзвалища, а ті, що залишаться, привести до європейських норм,
  • створити умови для побудови в Україні сучасної сміттєпереробної інфраструктури за європейськими правилами і відкрити кордони для інвесторів,
  • встановити принцип «забруднювач платить».

Як зазначив голова комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, відтепер виробники в Україні нестимуть відповідальність за збирання та подальшу переробку відходів упаковки. 

"Цей законопроєкт створить підґрунтя для запровадження розширеної відповідальності виробника – системи, у якій виробник відповідає за збір, повторне використання та перероблення продукції після того, як вона відслужила свій термін. Україна – єдина країна в Європі, де розширеної відповідальності виробника (РВВ) досі немає", - зазначив Бондаренко.

За його словами, РВВ допоможе громадам без збільшення тарифу позбутись третини побутових відходів, яку становить упаковка, адже за це буде відповідальний виробник. 

"Надалі планується встановлення РВВ через прийняття спеціальних законів про упаковку та відходи, батареї, акумулятори, про електричне та електронне обладнання, про шини, мастила, відпрацьовані транспортні засоби. І цей перелік не є вичерпним", - пояснив Бондаренко. 

Нагадаємо, у Чернігівській області окупанти знищили 400 гектарів лісу, збитки складають більше 3 мільярдів гривень. Крім того, в Україні запустили додаток «ЕкоЗагроза».

Також Інформатор писав, які екологічні проблеми, спричинені війною, турбують українців. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.